توهین به مسوولان کشور خلاف ارزش‌های جامعه اسلامی است

بروجرد - ایرنا - رییس دانشگاه آیت الله بروجردی گفت: توهین به مسوولان کشور عملی قبیح و خلاف ارزش های و آرمان های جامعه اسلامی است.

حسن مروتی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه اهانت و توهین به مسلمانان و اشخاص عادی جامعه اسلامی زشت و ناپسند و مردود است، اظهار داشت: همان طور که حضرت امام راحل فرمودند، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

وی افزود: التزام به ولایت فقیه چند جنبه دارد، که جنبه عملی مهمتر از جنبه لفظی آن است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر  خود  صراحتا همه را " از بی ادبی و بی اخلاقی های سیاسی نهی می کنند" که همه باید عمل به این مهم را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
رییس دانشگاه آیت الله بروجردی اضافه کرد: امتثال این امر ولایی ایشان بر همه فرض و واجب است، وقتی خداوند متعال در آیه شریفه ۱۰۸ سوره انعام حتی از دشنام دادن و اهانت کردن به معبود، مشرکان نهی می کند، به طریق اولی دشنام دادن و اهانت به خود اعضای جامعه مومنان کاری قبیح و ناپسند است.
مروتی یادآور شد: امام علی( ع) در جنگ صفین وقتی مشاهده نمودند که برخی از سپاهیان ایشان به سپاه معاویه اهانت و ناسزا می گویند فرمودند: پسند من نیست که شما دشنام دهنده باشید، ولی اگر در گفتارتان کردار آنان را وصف کنید و حالشان را بیان نمایید به گفتار صواب نزدیک‏تر و در مرتبه عذر رساتر است.

وی افزود: حصرت علی(ع) تاکید داشتند بهتر است به جای دشنام بگویید: خداوندا، ما و اینان را از ریخته شدن خونمان حفظ فرما، و بین‏ ما و آنان اصلاح کن، این قوم را از گمراهی نجات بخش تا آن که جاهل به حق است آن را بشناسد، و آن که شیفته گمراهی است از آن باز ایستد.
وی تاکید کرد: هرچند این کلام به معنی عدم انتقاد و یا بیان مشکلات نیست و از طرف دیگر امربه معروف و نهی از منکر از فرائض عظیم الهی هستند که ترک آن عواقب ناگواری برای جامع بشری خواهد داشت لیکن این به معنی مجوز توهین و اهانت به دیگران نمی باشد.
مروتی افزود: از جمله شرایط امر به معروف و نهی از منکر که مخصوصاً توسط حضرت امام (ره) مورد تاکید بود، عدم توهین به دیگران است،
رییس دانشگاه آیت الله بروجردی بیان کرد: ارتکاب این رفتار زننده آن هم در روز جشن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که تصاویر و فیلم های این روز توسط تمامی رسانه های دوست و دشمن در سراسر جهان منتشر می شود و بازتاب منفی آن موجب تضعیف این نمایش قدرت جمهوری اسلامی ایران در روز ۲۲ بهمن شود محکوم است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =