هتک حرمت رییس جمهوری به اصل جمهوریت نظام آسیب می‌زند

اصفهان-ایرنا- سخنگوی جبهه هماهنگی اصلاحات اصفهان گفت: توهین به رییس جمهوری رفتار ناشایستی است که جامعه و جمهوریت نظام را در معرض آسیب قرار می‌دهد.

علی ناظم زاده روز چهارشنبه در گفت و گو ایرنا افزود : چنین رفتارهای غلطی نقش دموکراسی، رییس جمهوری و اعتماد عمومی را در آستانه انتخابات هدف قرار می‌دهد و از طرف دیگر در صورت بی تفاوتی نهادهای نظارتی و بالادستی، آتش به خرمن کل جامعه و اصول اساسی مملکت می‌زند.

سخنگوی جبهه هماهنگی اصلاحات اصفهان با بیان اینکه مردم در انتخابات‌ برای رسیدن به آرزوهای خود مشارکت و حضور پیدا می‌کنند تصریح‌کرد: توهین به رییس قوه مجریه به اصل جمهوریت نظام و رای مردم آسیب می‌زند.

وی با اشاره به رفتارهای غلطی که از انتخابات ۹۶  تاکنون علیه رییس جمهوری رقم زده شده است، اظهارداشت: این افراد از هیچ تلاشی دریع نکرده و با شایعه پراکنی، دروغ پردازی، تهمت و افترا علیه شخص رییس جمهوری و سیاست‌های دولت، همواره به دنبال تخریب هستند و بسیاری از وقت‌ها منافع ملی کشور را نیز تحت تاثیر قرار داده‌اند.

وی اضافه‌کرد: ایجاد جنگ روانی در داخل کشور و فرصت‌سازی برای دشمنان نظام، منافع ملی را هدف قرار داده و شرایط را برای معیشت و زندگی عمومی مردم سخت کرده است و مولفه‌های مهمی مثل میزان مشارکت اجتماعی را خدشه دار می‌کند.

به گفته ناظم زاده، کوچک شمردن و یا بی‌خاصیت جلوه دادن عملکرد دولت و توهین به کابینه، مردم را نسبت به مسوولان ناامید می‌کند و پایه‌های اساسی یک کشور صدمه می‌زند.

وی همچنین  به جریان تخریب در پایان دولت‌های قبلی اشاره‌کرد و گفت: برخی جریانات سیاسی در سال‌های پایانی دولت دهم نیز اقدام به تخریب فرد همگرا با سلیقه شخصی خود کردند.

به گفته وی، تخریب رییس جمهوری برای مردم سووال ایجاد می‌کند که این مدیر با وجود مسوولیتش چطور اختیاراتش سلب شده است و یا چندان اختیاری ندارد.

سخنگوی جبهه هماهنگی اصلاحات اصفهان به اتفاق ۲۲ بهمن و شعاردهی علیه منتخب مردم و مقام ارشد اجرایی اشاره‌کرد و گفت: چنین اتفاقی در حالی رخ داد که به گفته آنان تعدادی جوان ناپخته شعاردهی کردند که البته این افراد از ۲۰ سال گذشته تاکنون چنین رفتارهایی را تکرار کرده‌اند و کسی به آنان تذکر نداده است.

وی با تاکید بر اینکه باید چنین رفتارهایی در یک مقطع زمانی کنترل شود، خاطرنشان‌کرد: نباید به این راحتی عده‌ای  اندک احساسات خود را با توهین به منتخب مردم و شخص اول اجرایی کشور در یک مراسم ملی مثل ۲۲ بهمن ابراز کنند چرا که این روز برای همه اقشار کشور و علاقه‌مندان به نظام و آرمان‌های ایران مهم است.

ناظم زاده اضافه‌کرد: حامیان چنین جریاناتی به این جوانان ناپخته بیاموزند که مناسبت‌های ملی فرصتی برای ابراز احساسات و هیجان‌های سیاسی آنان نیست و اتحاد و وحدت عمومی را خدشه دار نکنند و اگر چنین اقداماتی اشکالی ندارد پس باید زمینه برای همه وجود داشته باشد.

همزمان با مراسم سالگرد انقلاب اسلامی در میدان آزادی  اصفهان عده‌ای موتور سیکلت سوار علیه رییس جمهوری شعار دادند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =