خروج مرغ زنده به خارج از لرستان ممنوع شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس‌ سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: خروج مرغ زنده کشتار و قطعه بندی شده با هدف تنظیم بازار به خارج از لرستان ممنوع شد.

به گزارش ایرنا اسفندیار حسنی مقدم روز دوشنبه در نشست اصلاح امور و عرضه مرغ به قیمت مصوب در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: کارگروه های نظارتی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل دامپزشکی و تعزیرات بر مراحل جوجه ریزی، توزیع نهاده ها، پرورش مرغ و کشتار مرغ تا کشتارگاه‌ها نظارت می‌کنند.

وی بیان کرد: به دستور دادستان استان چهار مرز خروجی استان لرستان شامل خرم آباد به خوزستان، نورآباد به کرمانشاه، بروجرد به اراک و الیگودرز به خمین مسدود و خروج مرغ زنده، کشتار و قطعه بندی شده ممنوع است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: نهاده مورد نیاز مرغداری‌ها با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تحویل مرغداری‌ها شده است و در قبال آن باید گوشت مرغ تحویل شود، اخلال در نظم اقتصادی جرم محسوب شده و متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد.

حسنی مقدم ادامه داد: مدیریت طیور استان آمار روزانه مرغداری‌هایی که مرغ آنها به مرحله کشتار رسیده است به کارگروه های نظارتی اعلام و گشت مشترک سازمان جهادکشاورزی، تعزیرات، اداره کل دامپزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت بر این امر نظارت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها