توهین به رییس جمهوری زیر سوال بردن خدمات نظام است

بجنورد- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: توهین به رییس جمهوری کشور، سبب ایجاد تفرقه در عرصه جامعه و نیز زیر سوال رفتن خدمات نظام می‌شود.

سیدمحمد پاکمهر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توهین و افترا به اشخاص در هر جایگاهی در نظام اسلامی امری نکوهیده است اما رییس جمهوری به عنوان شخص دوم کشور، جایگاه قانونی ویژه ای دارد و هیچکس نباید به وی اهانت کند.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: رفتارهای اهانت آمیز از نوعی که در روز ۲۲ بهمن دیدیم، به هیچ وجه پذیرفته نیست زیرا مسوولان در حد توان، اختیار و امکاناتی که دارند، برای خدمت به مردم تلاش می کنند و حرمت خدمتگزاران نظام و مردم باید حفظ شود.

وی اظهار داشت: البته ممکن است این خدمات انتظار مردم را برآورده نکند که در آن صورت نیز باید در مقام نقد، جایگاه و شان افراد و مسوولان محفوظ بماند.

پاکمهر با اشاره به توصیه های موکد مقام معظم رهبری به اخلاق مداری، افزود: رهبر معظم انقلاب هم بدزبانی را نکوهش کرده اند و باید این منویات همواره مورد توجه همگان باشد.

رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس گفت: نقد، با شعار دادن و بدزبانی راه به جایی نمی برد و چیزی را حل نمی کند و یقینا این رفتار، که البته از جانب افرادی اندک سر زده، مورد پسند عموم مردم نیست و آنان نیز چنین رفتارهایی را قبول ندارند.

پاکمهر گفت: به ویژه آنکه این رفتار ناپسند و اهانت آمیز در روز ۲۲ بهمن رخ داده است، روزی که مردم ما با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید بیعت می کنند و این حرکت خلاف اخلاق اسلامی بود.

وی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی ما، مبتنی بر انسجام و وحدت است و ما تاکید داریم تنها با وحدت است که می توان دشمن را به زانو درآورد، باید به فکر وحدت باشیم نه مسبب تفرقه و جدایی شویم.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس با تاکید بر اینکه این رفتارها راهگشای حل مشکل نیست و تنها سبب شاد شدن دشمنان است، گفت: دشمن از این فضاها، نهایت بهره برداری را می کند.  

به گزارش ایرنا، در حالی که انتظار می رفت راهپیمایی ۲۲ بهمن روز وحدت و انسجام و همبستگی ملی باشد، عده ای در این روز به رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم پرهیز از بی ادبی و هتاکی، در اصفهان علیه رییس جمهوری شعار دادند.

این رفتار با واکنش‌های جدی از سوی شخصیت‌های سیاسی مواجه شده و دادستانی اصفهان نیز اعلام کرد که موضوع را پیگیری کرده و با هتاکان برخورد خواهد کرد.  

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =