خدمات تامین اجتماعی با الکترونیکی شدن کیفی‌تر می‌شود

اردبیل - ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: کیفیت خدمات ارائه شده این سازمان با الکترونیکی شدن امور افزایش یافته و رضایت بیشتر مردم را فراهم می‌کند.

به گزارش ایرنا، سعید بشرخواه  دوشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه ۳۰ خدمت تامین اجتماعی از۱۵ آبان ماه به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود، افزود: با اجرای  طرح ۳۰/۷۰ و ارائه خدمات به صورت غیرحضوری ۷۰ میلیون بار از مراجعات مردم به شعبات تامین اجتماعی کاسته می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا برای کاهش مراجعات حضوری  و بهره‌مندی بهتر مردم از خدمات، اجرای این طرح در تامین اجتماعی قوت گرفته و عملی شد.

او با اشاره به اینکه هر یک از جامعه هدف سازمان برای دریافت این خدمات با ثبت‌نام در سایت تامین اجتماعی اقدام به دریافت کد عبور می‌کنند، اظهار کرد: با ورود به سامانه امکان دسترسی به تمامی ۳۰ خدمت الکترونیکی فراهم شده و می‌تواند به صورت غیرحضوری از این خدمات استفاده شود.

بشرخواه پرداخت حق بیمه، ثبت‌نام برای دریافت مستمری بازمانده، اخذ غیرحضوری تعهدنامه، کمیسیون پزشکی، بیمه حرف و مشاغل آزاد و بسیاری از خدمات دیگر را از جمله خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی ذکر کرد.

وی افزود: در ارائه خدمات به جامعه هدف افرادی که از طریق غیر حضوری اقدام به دریافت خدمات می‌کنند، در اولویت پاسخگویی خواهند بود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل با اشاره به حذف دفترچه‌های درمانی کاغذی از اول اسفندماه گفت: زیرساخت‌های لازم برای دسترسی پزشکان و داروخانه ها به نسخه الکترونیکی فراهم شده است.

وی اظهار کرد: با حذف دفترچه‌ها ،علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های کاغذ، از مراجعات مردم نیز به شعبات به مراتب کاسته می‌شود.

بشرخواه ادامه داد: جامعه هدف تامین اجتماعی با ارائه کارت ملی‌، شناسنامه و یا صفحه اول دفترچه درمانی خود می‌توانند از خدمات درمانی پزشکان استفاده کنند.

وی بیان کرد: پزشکان با مراجعه به سایت نسخه الکترونیکی می‌توانند اقدام به نسخه پیچی کرده ودر صورت عدم دسترسی به ابزارهای الکترونیکی نیز می‌توانند مشخصات هویتی بیمار را در نسخه کاغذی نوشته و به داروخانه ها ارایه کنند.

وی افزود: فقط برای نسخه بیماران خاص باید الکترونیکی بودن مد نظر قرار گرفته و نسخه کاغذی پذیرفته نمی‌شود.

۵۱۰ هزار و ۹۶۰ نفر از جمعیت استان اردبیل بیمه شده تامین اجتماعی هستند که با احتساب افراد ۵۹۷ هزار و ۹۷ نفر جمعیت زیرپوشش این اداره کل قرار گرفته‌اند.

 سازمان تامین اجتماعی در استان اردبیل دارای ۱۰ شعبه، ۶ شعبه اقماری و ۵ شعبه کارگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها