هنرستان های تخصصی در کنار صنایع و پالایشگاه‌های هرمزگان احداث شود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان، توسعه هنرستان‌ها را از راهکارهای مهم برای تربیت نیروی انسانی ماهر دانست و بر لزوم احداث هنرستان های تخصصی در کنار صنایع، پالایشگاه‌ها، مناطق ویژه اقتصادی و کشتی‌سازی در استان تاکید کرد.

فریدون همتی شامگاه دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود: با احداث این هنرستان ها ارتباط و پیوند خوبی بین دانش آموزان با این مجموعه ها برقرار می‌شود و خوشبختانه در سال‌های اخیر دانش‌آموزان هرمزگان استقبال خوبی از رشته‌های مختلف در هنرستان‌ها داشته‌اند.
وی ادامه داد: تربیت و مهارت آموزی دانش آموزان در هنرستان ها موجب می‌شود تا آینده شغلی و تحصیلی خوبی داشته باشند و با مهارت به سرعت جذب بازارکار شوند.
استاندار هرمزگان افزود: هم اکنون ۹ هنرستان و دبیرستان جدید در استان در حال احداث است که مقرر شده تا پایان سالجاری ۲ مورد از آن‌ها تکمیل و بقیه نیز تا مهر سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسند.

بیش از ۲ هزار دستگاه تیلت بین دانش آموزان توزیع شده است

استاندار هرمزگان با اشاره به پیگیری تامین تبلت برای دانش آموزان بدون تبلت در استان گفت: تاکنون تعداد ۲ هزار و ۳۶۰ دستگاه تبلت تهیه و بین دانش‌آموزان توزیع شده است.
همتی ادامه داد: در هفته های آینده نیز  یکهزار و ۴۵۰ دستگاه تبلت دیگر خریداری و بین دانش‌آموزان در مناطق مختلف استان هرمزگان توزیع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۹ هزار دستگاه تبلت برای دانش آموزان بدون تبلت در هرمزگان نیاز است که تلاش می‌کنیم با کمک خیران، دستگاه‌های اجرایی، نهادهای حمایتی و بانک‌ها این تعداد به سرعت تامین و در راستای آموزش دانش آموزان به آن‌ها تحویل داده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =