طرح تهاتر صادرات سیب با واردات موز اجرایی شد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند رو به رشد صادرات استان گفت: با پیگیری های به عمل آمده، تهاتر سیب با موز به عنوان یکی از مطالبات مدیریت ارشد استان از رییس جمهوری برای حل مشکل صادرات سیب، شکل اجرایی به خود گرفته است.

نادر صادقی روز دوشنبه در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی آذربایجان غربی با اشاره به مسائل و مشکلات صادرکنندگان سیب در استان و تلاش مدیران استان برای رفع این مشکلات، افزود: هم اکنون حدود ۵۰۰ هزار تن سیب در سردخانه های استان موجود است.

وی اضافه کرد: مدیران استان در تلاش هستند با رایزنی با وزارتخانه‌های امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی روند صادرات این محصول را تسریع و مشکلات صادرکنندگان را حل کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش ارزش صادرات استان نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا میزان صادرات کالا از گمرکات استان  روند مطلوبی داشته است.

صادقی ادامه داد: از مجموع صادرات استان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از بازارچه های مرزی صورت گرفته که نشان از نقش موثر این بازارچه ها برای استان است.

به گزارش ایرنا، امسال حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیب در آذربایجان غربی تولید شده که از این میزان صدها هزار تن صادر یا به دیگر استان های کشور ارسال شده است.

آذربایجان غربی نخستین تولیدکننده سیب در کشور به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =