۲ مصدوم ریزش معدن در بجستان با اورژانس هوایی امدادرسانی شدند

گناباد- ایرنا- رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد در استان خراسان رضوی گفت: ۲ مصدوم حادثه ریزش معدن در روستای آهنگ بجستان عصر دوشنبه توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان علامه بهلول گنابادی انتقال یافتند.

دکتر امین زمانی طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی گزارش سقوط آوار در معدن روستای آهنگ شهرستان بجستان ۲ گروه اورژانس زمینی از پایگاه‌های اورژانس بجستان و زین آباد به محل حادثه اعزام و اقدامات درمانی اولیه انجام دادند.

وی ادامه داد: یک نفر از مصدومین این حادثه مرد ۱۹ ساله بود که نظر به شدت آسیب و نیاز به اقدامات تخصصی، با بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان علامه بهلول گنابادی منتقل شد.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: مصدوم دوم این حادثه نیز که مرد ۴۵ ساله با ترومای سر و اندام تحتانی بود بعد از برگشت سریع بالگرد تحویل اورژانس هوایی شد و به بیمارستان علامه بهلول گنابادی انتقال یافت.

دکتر زمانی با بیان اینکه حال عمومی هر دو مصدوم مساعد گزارش شده است افزود: هنگام کار در معادن، استفاده از تجهیزات ایمنی مانند کلاه ایمنی می‌تواند سر را در برابر ریزش و سقوط اجسام حفظ نماید و این گونه اقدامات پیشگیرانه، می‌تواند ایمنی کارکنان را حین کار تضمین کند.

شهرستانهای گناباد و بجستان با ۱۶ مرکز اورژانس و یک اورژانس هوایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

مرکز شهرستان بجستان در ۲۷۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha