یکهزار و ۸۰۰ دانش آموز اتباع خارجی در دلیجان تحصیل می‌کنند

خمین - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش دلیجان گفت: به دلیل مهاجر پذیری این شهرستان، یکهزار و ۸۰۰ دانش آموز اتباع خارجی در مراکز آموزشی این خطه تحصیل می‌کنند.

«مهدی دلاوری»  روز دوشنبه در شورای آموزش و پرورش دلیجان افزود: مهاجرپذیری این شهرستان به دلیل داشتن موقعیت شغلی، موجب ناهمگنی فرهنگها شده است.
وی ادامه داد: حضور افراد جویای کار با فرهنگها و ارزشهای متفاوت در دلیجان آسیبهای اجتماعی در مدارس و بین دانش آموزان را افزایش داده است.
مدیر آموزش و پرورش دلیجان با تقدیر از خیرین این شهرستان در حمایت از دانش آموزان بی بضاعت گفت: ۷۱ دستگاه تبلت از سوی واحدهای صنعتی، خیرین، مدیران مدارس و اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی به دانش آموزان نیازمند اهدا شد و  اکنون تنها ۲۰ دانش آموز  این شهرستان به تبلت و گوشی هوشمند دسترسی ندارند.
وی با یادآوری  نشست خود با شوراهای دانش آموزی این شهرستان افزود: کتاب فروشی، سینما و امکانات فرهنگی مهمترین مطالبات دانش آموزان شهرستان است.

فرماندار دلیجان نیز با تاکید بر شناسایی آسیب های اجتماعی حوزه دانش آموزی در این شهرستان گفت: دلیجان باید به عنوان شهرستان پایلوت به منظور اجرای طرح نماد ( نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) در استان مرکزی قرار گیرد و اعتبارات لازم اجرای این طرح تخصیص پیدا کند.
«وحید براتی‌زاده»  افزود: آسیب های اجتماعی این شهرستان به دلیل بافت ناهمگنی است که با حضور اقوام مختلف ایجاد شده است.
وی بیان کرد: به منظور تامین فضای آموزشی مورد نیاز در دلیجان واگذاری دانشگاه پیام نور این شهرستان در دستور کار شورای برنامه ریزی استان است.
دلیجان با ۵۰ هزار نفر جمعیت در نوار جنوبی استان مرکزی واقع شده  و ۹ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف در این شهرستان تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =