پرونده سلامت بیمه شدگان تامین اجتماعی لرستان الکترونیکی شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان با اشاره به حذف دفترچه های درمانی از اول اسفندماه امسال گفت: پرونده سلامت بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان با ارائه نسخه الکترونیک از این پس الکترونیکی است.

به گزارش ایرنا، امین بهاروند روز دوشنبه درباره حذف دفترچه‌های کاغذی از اول اسفند افزود: بر اساس خط مشی سازمان و در ادامه فرایند توسعه خدمات دیجیتالی و فراهم شدن بستر اولیه با راه اندازی نسخ الکترونیک، از اول اسفندماه در هیچ یک از شعب و کارگزاری های تامین اجتماعید فترچه درمانی صادر نخواهد شد.

وی اضافه کرد: این اقدام به عنوان گام بعدی سازمان در مسیر حذف تدریجی دفترچه های کاغذی خواهد بود و به مرور بیمه شدگان و مستمری بگیران با دفترچه های کاغذی خداحافظی می کنند.
بهاروند با بیان اینکه افرادی که دفترچه های آنها دارای برگه و اعتبار است همچنان قادر خواهند بود تا از آن استفاده کنند، بیان کرد: از این پس کارت ملی، شناسنامه برای افراد زیر ۱۸ سال فاقد کارت ملی و همچنین جلد دفترچه درمانی در اختیار مبنای پذیرش توسط مراکز درمانی خواهد بود.
مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت: افزایش دقت، کاهش خطاهای کاربری در نسخه پیچی، صیانت از محیط زیست و حفظ درختان با حذف استفاده از کاغذ، سرعت بخشیدن به امور و ... از مهمترین  مزایای این طرح است.
وی در ادامه اضافه کرد: وقتی نسخه نویسی الکترونیک باشد، می توانیم پرونده الکترونیک سلامت بیماران را داشته باشیم، اما در سیستم کاغذی معمولا بیماران نتایج همه آزمایش‌ها را نگه داری نمی کنند و پرنده کاملی ندارند، اما اکنون فرصت خوبی برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت به دست آمده و یک کار ملی بزرگ است که نفعش برای نظام سلامت و بیمار است.
وی خاطرنشان کرد: به نظر می آید که همه باید بپذیریم با ورود تکنولوژی در جای جای زندگی ما، بخش سلامت نیز در سطح جهان به سمت استفاده از تکنولوژی برای بهتر شدن شرایط بیماران رفته است.
وی گفت: تلاش می کنیم با اطلاع رسانی صحیح از طریق رسانه ها به مردم بگوییم که قرار نیست اتفاق نگران کننده ای رخ بدهد، تا الان با دفترچه به مراکز درمانی مراجعه می کردید و اکنون می توانید با کارت ملی، شناسنامه و یا جلد دفترچه درمانی اقدام کنید.
وی اضافه کرد: از اول اسفند ماه سال ۱۳۹۹ بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد، نیاز به دریافت دفترچه درمانی جدید ندارند و آنها می‌توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد و پس از تایید استحقاق درمان از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.
بهاروند تاکید کرد: هر بیمه‌شده یا بازنشسته می‌تواند پیش از رفتن به مراکز پزشکی، استحقاق درمان خود را از طریق سامانه eservices.tamin.ir یا کد دستوری #۱۶۶۶* دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها