۱۱ میلیارد ریال وام اشتغال به معتادان بهبودیافته در آستارا پرداخت شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: امسال ۳۱ معتاد بهبودیافته و دارای مدرک فنی و حرفه‌ای، با دریافت ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی این اداره، مشغول بکار شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فریبرز خورشیدی روز دوشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری آستارا بیان کرد: در سه کمپ ترک اعتیاد ۵۹ معتاد نگهداری می شوند و معتادان بهبود یافته با دریافت تسهیلات در زمینه های نقاشی و سیم کشی ساختمان، مرغ فروشی و درب و پنجره سازی شاغل شده اند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا هم در این جلسه گفت: بهترین شیوه مبارزه با اعتیاد، آموزش و افزایش آگاهی در مدارس و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است.

سعید میرقربانی بیان کرد: پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی به اراده همگانی نیاز دارد و تلفن ۱۲۰ پلیس مبارزه با مواد مخدر آماده دریافت گزارشات است و اصحاب رسانه نیز برای آگاهی بخشی به جامعه تلاش می کنند.

وی ادامه داد: تجهیز گمرک به دستگاه های پیشرفته کشف مواد مخدر و افزایش سگ های مواد یاب ضروری است و در سال جاری افزایش کشف مواد مخدر در مرز آستارا نشانگر ضرورت همت جمعی برای مقابله با آن است.

سرهنگ ودود فهیم زاد جانشین فرمانده انتظامی آستارا هم گفت: امسال ۴۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش یافته است و امسال ۲۴۷ معتاد، ۲۰ خرده فروش و ۷۰ قاچاقچی مواد مخدر نیز دستگیر شده اند.

نیلوفر خدادادزاده معاون آموزش و پرورش آستارا هم بیان کرد: با اجرای طرح یاریگران مدرسه در ۴۹ آموزشگاه با تبلیغات محیطی، برگزاری کارگاه های آموزش مجازی برای خانواده ها و دانش آموزان و ارتباط مداوم با اولیای دانش آموزان برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش می کنیم.

آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها