۲۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84230717
۰ نفر

برچسب‌ها

انجمن اسلامی در ۵۰۰ مدرسه گیلان دایر است

آستارا - ایرنا - مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان گفت: این تشکل در ۵۰۰ مدرسه استان با شعار و هدف نخبه‌پروری شعبه دارد و با همت اعضای انجمن‌ها در ۱۰۰ آموزشگاه نیز به مناسبت دهه مبارک فجر نمایشگاه انقلاب دایر شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ محمد لطیفی روز دوشنبه در بازدید از نمایشگاه انقلاب مدرسه شهید علی انصاری آستارا افزود: ۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز دبیرستان در انجمن های اسلامی عضو هستند و خودسازی و دگرسازی در اولویت برنامه های انجمن هاست.

وی بیان کرد: دانش آموزان در قالب نمایشگاه های انقلاب، بعد از تحقیقات علمی و فرهنگی غرفه های ارزشمندی برپا کرده اند و بهتر است با آثار خود در جشنواره کشوری مدرسه انقلاب نیز شرکت کنند.

وی افزود: برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی گیلان از طریق شبکه شاد پیگیری می شود و بخش زیادی از برنامه ها در قالب مدرسه انقلاب در چهار حالت صوتی، تصویری، مکتوب و کارافزار(اپلیکیشن) به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی ارائه شد.

وی ادامه داد: دانش آموزان نخبه با معدل بالای ۱۸ و دارای شاخص های ممتاز فرهنگی و علمی می توانند عضو اتحادیه شوند و ۱۵۰ دانش آموز آستارا در ۴۰ انجمن اسلامی فعالیت می کنند. 

لطیفی گفت: افزایش همکاری اداره های آموزش و پرورش با اتحادیه انجمن های اسلامی لازم است و انگیزش درونی اعضا، خودسازی، انجام امور به صورت تعاونی، استفاده مبتکرانه از هنر و ابزار نو، احساس مسئولیت به رشد یکدیگر، رشد فضیلت های اخلاقی و عضویابی از ویژگی های انجمن موفق است. 

سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا نیز در این بازدید گفت: چهار تشکل رسمی در این اداره فعال است و ارزشمندترین آنها، اتحادیه انجمن های اسلامی است.

وی افزود: انجمن های اسلامی اعتماد به نفس دانش آموزان را برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی و سیاسی فراهم می کنند و اعضای آنها برای سایرین، الگوی تمام عیار محسوب می شوند. 

۱۸ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آستارا به تحصیل علم مشغول هستند و برای جلوگیری از شیوع کرونا، بسیاری از برنامه ها در فضای مجازی از جمله سامانه شاد اجرا می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها