اتاق اصناف اصفهان راهبرد حمایت از اصناف را در سال آتی ارائه دهد

اصفهان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت :اتاق اصناف باید برای حمایت از واحدهای صنفی در سال ۱۴۰۰ برنامه راهبردی،  عملیاتی و مدونی تهیه کند و برای تصویب به کمیسیون نظارت استان ارائه دهد.  

ایرج موفق روز سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: تعطیلی واحدهای صنفی در دوران شیوع کرونا بسیاری از اصناف را با مشکل جدی مواجه کرد و بعضی از این واحدها درآمد چندانی کسب نکردند و حتی در پرداخت اجاره مغازه هم با مشکل جدی مواجه شدند.

وی ادامه داد: امنیت و سلامت مردم در اولویت اول قرار دارد و به همین دلیل ناچار به تعطیلی اصناف و رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی بودیم.  

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان خاطرنشان کرد: حفظ نیروهای موجود در شرایط کنونی از اهمیت بالایی برخوردار است و به تک تک واحدهای صنفی و صنعتی تاکید شده است که نیروهای موجود را در هر شرایطی حفظ و در حد توان اضافه کنند.

وی گفت: مسوولان اتاق اصناف استان باید باید برای تامین بودجه بیشتر تلاش کنند و اتحادیه‌ها هم باید تعهدات خود را بطور کامل عملیاتی کنند.  

موفق با اشاره به اینکه آموزش دائم اعضای هیات مدیره اتحادیه‌ها در طول سال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اظهار داشت: میزان قابل توجهی از اعتبارات اتاق اصناف باید برای آموزش دائم و سالانه اعضای هیات مدیره اتحادیه‌ها صرف شود.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از طرح‌های جدید، نرخ بیکاری در استان اصفهان کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است اضافه کرد: ضریب بیکاری استان اصفهان از حدود ۱۳.۹ دهم درصد به ۱۰.۴ دهم در بهمن ماه کاهش پیدا کرده است که با توجه به همه محدودیت‌ها اتفاق خوبی محسوب می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان افزود: ظرفیت طرح‌های موجود استان مشخص است و امکان اضافه کردن نیرو به آنها وجود ندارد و باید با تکمیل و بهره برداری از طرح‌های جدید زمینه اشتغال بیشتر را در استان فراهم کنیم.

حدود ۲۲۰ هزار واحد صنفی با پروانه کسب در استان اصفهان فعالیت دارند که حدود یکصد هزار واحد از آن در شهرستان اصفهان مستقر هستند.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور است.

سهم اصفهان در صنعت کشور را ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی هشت درصد و رتبه اصفهان در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی دوم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها