فروش گوشت مرغ با نرخ بیشتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان گران فروشی است

تبریز - ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان ‌شرقی با بیان این‌ که قیمت هر کیلو گوشت مرغ در بازار استان ۲۰۴۰۰  تومان است، تأکید کرد: عرضه این فراورده پروتئینی بیش از قیمت اعلام شده گران ‌فروشی است و سازمان صمت باید به موضوع ورود کند.

اکبر فتحی در جلسه کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان اهر همچنین از افزایش قیمت گوشت قرمز در استان انتقاد کرد و گفت: با وجود کاهش قیمت دام زنده در آذربایجان ‌شرقی؛ هنوز قیمت گوشت قرمز در بازار کاهش نیافته است از این ‌رو لازم است تا سازمان صمت استان به قیمت گوشت قرمز نظارت بیشتری کند.

وی از افزایش ۴ برابری تولیدات بخش کشاورزی آذربایجان ‌شرقی نسبت  به دوران پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و اظهار داشت: ارتقای بهره ‌وری در بخش‌های مختلف کشاورزی جزو برنامه‌ های اولویت ‌دار جهادکشاورزی آذربایجان ‌شرقی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی با بیان این‌که توانایی افزایش تولید محصولات کشاورزی در اراضی دیم در هر هکتار به سه تن در شهرستان اهر را داریم، افزود: اصلاح ارقام کشت و ارتقای بهره ‌وری می‌تواند به افزایش تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان منجر شود.

وی ادامه داد: امسال با وجود توزیع دو برابری بذر اصلاح شده گندم نسبت به سال زراعی گذشته ، با کمبود بذر اصلاح شده در استان آذربایجان ‌شرقی مواجه بودیم و نشان می‌ دهد کشاورزان به اصلاح ارقام کشت رغبت پیدا کرده‌اند.

فتحی با ذکر این‌ که در توزیع کود بین شهرستان ‌های آذربایجان ‌شرقی تفاوتی قائل نیستیم، اظهار داشت: کودهای توزیع شده در بین کشاورزان  از کیفیت خوبی برخوردار بوده و استفاده درست از کود در افزایش تولید و کیفیت محصولات کشاورزی تأثیر بسزایی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی بر لزوم توسعه واحدهای گلخانه‌ای، صنایع تبدیلی و تکمیلی و پرورش ماهی در شهرستان‌ها تأکید کرد و گفت: باید برای ایجاد واحدهای گلخانه‌ای بزرگ در شهرستان اهر تلاش مضاعفی کنیم.

فتحی از آمادگی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی برای ایجاد شهرک گلخانه‌ای در شهرستان اهر خبر داد و یادآوری کرد: هیچ ‌گونه محدودیتی در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ایجاد شهرک گلخانه‌ای در شهرستان اهر نداریم و شرکت شهرک‌های کشاورزی استان آماده است اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی با تأکید بر رفع موانع بزرگترین میدان دواب شمال ‌غرب کشور در شهرستان اهر اعلام کرد: این میدان دواب ( فروش دام ) در حوزه محیط زیست به مشکل برخورده است و در صورت نیاز از طریق وزارتخانه پیگیری می‌کنیم.

فتحی با اشاره به صادرات سیب آذربایجان ‌شرقی گفت: حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق صندوق توسعه کشاورزی جهت صادرات سیب‌ استان  به عراق تخصیص یافته است و در صورت همکاری مسئولین و کشاورزان اهری آماده صادرات سیب شهرستان هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان ‌شرقی گفت: ۱۰ درصد تراکتورهای توزیعی آذربایجان ‌شرقی در اختیار کشاورزان شهرستان اهر قرار گرفته است و از طرفی تفاوت قیمت تراکتور با بازار باعث شده تا متقاضیان خرید تراکتور در استان افزایش یابند.

فتحی از احداث کشتارگاه صنعتی در شهرستان اهر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد و اعلام کرد: تسهیلات۳۰ میلیارد تومانی برای کشتارگاه صنعتی شهرستان اهر اختصاص می‌یابد و طبق برنامه زمان‌ بندی؛ این کشتارگاه در سال  ۱۴۰۰  به بهره ‌برداری می‌رسد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها