غربالگری اعتیاد ۴۰ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال شهرضا انجام شد

اصفهان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: غربالگری اعتیاد و آسیب‌های ناشی از آن در بین ۴۰ درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال این شهرستان در سال جاری، انجام شد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الله تنهایی روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری شهرضا اظهار داشت: غربالگری از این تعداد شامل ۴۸ هزار و ۲۰۲ نفر توسط چهار کارشناس و روانشناس بالینی صورت گرفت.

به گفته وی، از این تعداد حدود سه هزار نفر حداقل یک‌بار در سال مصرف الکل، دخانیات، مواد مخدر و داروهای اعصاب داشتند که بیشترین میزان مصرف مربوط به دخانیات و داروهای اعصاب یا خواب‌آور بوده است.

مدیر شبکه بهداشت شهرضا، غربالگری را آخرین زیرساخت در راه پیشگیری دانست و گفت: برخی افراد بدلیل داشتن مشکلاتی در زندگی خود از جمله اضطراب یا افسردگی به اعتیاد روی می‌آورند.

تنهایی با اشاره به اینکه ۷۷ درصد از  افراد معتاد، معمولا دچار یک بیماری هم هستند، خاطرنشان کرد: افرادی که درون سالمی دارند و  از خانواده سالم و کارآمد برخوردارند کمتر دچار تلاطم روحی، افسردگی و اعتیاد می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرضا نیز در این نشست، اظهار داشت: امسال هفت تُن مواد مخدر در این شهرستان کشف شد و ۸۳۰ نفر در زمینه حمل مواد مخدر دستگیر شدند.

امیرحسین رزاززاده تصریح کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۵ درصد افزایش داشته است.

به گفته این مسوول قضایی، وجود معتادان متهاجر باعث افزایش سرقت‌ها شده و با اجرای طرح‌های اجتماعی مختلف، شمار دستگیری‌ها ۲۰ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش اداره بهزیستی شهرضا، برای اشتغال معتادان بهبودیافته ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

شهرضا با حدود ۱۶۰ هزار جمعیت در ۷۵ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها