دامنه جنایات شهرک نشینان صهیونیست هر روز بیشتر می شود

تهران - ایرنا - شهرک‌نشینیان صهیونیست‌ در حال گسترش دامنه جنایات خود علیه فلسطینیان هستند، به گونه‌ای که به نظر می‌رسد ارتش اشغالگر اقدامات تجاوزکارانه و عملیات مخرب خود را به آنان واگذار کرده است.

در گزارشی که «مصطفی یوسف اللداوی» نویسنده و تحلیلگر سرشناس فلسطینی نوشته ، آمده است: به نظر می‌رسد ارتش اشغالگر اسراییل اقدامات زشت و پلیدی که تا کنون خود به آنها اقدام می‌کرد و بر انجام‌شان تاکید داشت، به شهرک‌نشینان صهیونیست واگذار کرده است.

 نیروهای نظامی اشغالگر هنگامی که شهرک‌نشینان صهیونیست دست به اقداماتی مخرب می‌زنند، آنها را همراهی کرده و مورد حمایت قرار می‌دهند و از آنان محافظت می‌کنند تا در معرض خطر قرار نگیرند و در صورت نیاز به آنان یاری می‌رسانند و برای آنها اقدام به شناسایی کرده و شهرک نشینان را هدایت و رهبری می‌کنند تا در صورت لزوم این گروهها را از خطرات احتمالی برحذر دارند.

اما وقتی که شهرک‌نشینان، فلسطینی‌ها را مورد تعدی و تجاوز قرار می‌دهند، ارتش صهیونیستی خود را کنار کشیده و سکوت اختیار می‌کند تا شهرک‌نشینان به خانه‌های مردم فلسطین یورش برده و با سنگ و شعله‌های آتش مورد تهاجم خود قرار دهند و یا متعرض خودروهای فلسطینیان شده و سنگ‌های بزرگ بر روی آنها پرتاب کنند و شیشه خودروهایشان را در هم بشکنند و جان سرنشینان این خودروها از جمله کودکان ، افراد سالخورده و زنان باردار را در معرض خطر قرار دهند.

 این در حالی است که مقامات صهیونیستی از شنیدن اعتراض‌ها و شکایت‌های فلسطینیان امتناع می‌ورزند و حاضر به دریافت شکایت علیه شهرک‌نشینان نیستند، بلکه گفته‌های فلسطینی‌ها را تکذیب می‌کنند و در برخی از موارد آنها را بازداشت و مورد اتهام قرار می‌دهند و سربازان اسراییلی را برای شهادت علیه فلسطینیها احضار می‌کنند. در ارتباط با این سیاست رژیم صهیونیستی نمونه‌های بسیاری می‌توان ذکر کرد که فلسطینیان با آنها آشنا هستند و صهیونیستها نیز آن را انکار نمی‌کنند. 

شهرک‌نشینان صهیونیست احساس می‌کنند که قانون حامی آنها است و اقدامات‌شان را تایید کرده و مورد تشویق قرار می‌دهد و ارتش اشغالگران نیز مانع از اقدامات آنها نمی‌شود و پلیس آنها را تحت تعقیب قرار نمی‌دهد و آنان را مورد بازخواست و بازجویی قرار نخواهد داد و اتهامی به شهرک‌نشینان نسبت نمی‌دهند و فقط در موارد بسیار اندکی احکام قضائی بسیار سبکی علیه آنان صادر می‌شود و در چنین مواردی به سرعت مشمول عفو قرار گرفته و مدت محکومیت آنان به دو سوم کاهش می‌یابد .

 شهرک‌نشینان صهیونیست در یورش به خانه‌های فلسطینیان و اشغال آنها با توسل به زور هیچ شک و تردیدی از خود نشان نمی‌دهند و فلسطینی‌ها را به همراه اموالشان از خانه‌هایشان بیرون می‌رانند و در موارد بسیاری به ویژه در محله‌های شرقی شهر اشغال شده بیت المقدس خانه‌های فلسطینیان را ویران کرده و آنها را به آتش می‌کشند و ساکنان این اماکن را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و اگر یکی از شهرک‌نشینان ادعا کند که از سوی یک شهروند فلسطینی مورد حمله قرار گرفته است، عناصر پلیس و ارتش صهیونیستی آن شهروند را به شدت به باد کتک گرفته و یا او را مورد اصابت گلوله‌های خود قرار می‌دهند و در صورتی که مجروح نباشد او را به بازداشتگاه می‌برند و یا اگر زخمی باشد او را به حال خود رها می‌کنند تا در اثر خونریزی جان دهد و هیچ گونه کمکی برای مداوی وی نمی‌کنند و به فلسطینیان اجازه نمی‌دهند تا جان او را نجات دهند.

اللداوی در ادامه مقاله خود به شدت از عملکرد تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاد کرده و افزود: فلسطینیان بسیار اندوهگین می‌شوند وقتی می‌بینند که تشکیلات خودگردان نمی‌تواند آنها را مورد حمایت قرار دهد و اقدامی برای دفاع از آنان انجام نمی‌دهد و قدرت مجازات و یا بازداشت شهرک‌نشینان صهیونیست مجرم و جنایتکار را ندارد .

 فلسطینیان بسیار آزرده خاطر می‌شوند وقتی می‌بینند نیروهای انتظامی و پلیس تشکیلات خودگردان، شهرک‌نشینان صهیونیست را مورد توبیخ و سرزنش قرار نمی‌دهند، بلکه برعکس هموطنان خود را بازداشت می‌کنند و به اتهام مقاومت در برابر دشمن، آنان را شکنجه می‌کنند . در واقع رفتار نیروهای تشکیلات خودگردان فلسطین به دور از شهامت و شجاعت و جوانمردی و مردانگی است، زیرا همواره در برابر صهیونیست‌ها با خفت و خواری عقب‌نشینی می‌کنند و همین امر صهیونیست‌ها را به اقدامات تجاوزکارانه‌شان تشویق و ترغیب کرده است .

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار جهان