ملت ایران وعراق ادامه دهنده راه فرماندهان شهید سلیمانی والمهندس هستند

تهران - ایرنا - رییس قوه قضاییه در پیامی به مردم و مسئولان عراقی گفت:‌ دو ملت ایران و عراق ادامه دهنده راه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس خواهند بود، تکرار و تاکید می‌کنم ملت ایران و عراق از کسانی که شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس را به قتل رساندند انتقام خواهند گرفت.

به گزارش ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، ‌حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی روز دوشنبه در پیامی به مردم و مسئولان عراقی اظهار کرد:‌ حلول ماه رجب را به ملت کریم عراق تبریک می‌گویم و از دولت و ملت عراق و به ویژه رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس مجلس و رئیس شورای عالی قضائی به خاطر حسن میزبانی شان در سفر اخیر هیات عالی قضائی ایرانی به عراق عزیز، کمال تشکر را دارم.

رییس دستگاه قضایی کشورمان افزود:‌ قلم از توصیف کلمات درباره استقبال گرم به ویژه از سوی خانواده های شهدا، علمای دینی، نخبگان سیاسی و فرهنگی ناتوان است.

رییسی گفت:‌ بار دیگر این عهد را که دو ملت ایران و عراق ادامه دهنده راه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس خواهند بود، تکرار می‌ کنم و تاکید می کنم دو ملت ایران و عراق از کسانی که شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس را به قتل رساندند انتقام خواهند گرفت و اجازه نخواهند داد که اشغالگران آمریکایی در منطقه ما بمانند؛ آمریکایی که  به فرموده امام خمینی (قدس سره) شیطان بزرگ است.

رییس قوه قضاییه کشورمان ادامه داد :‌ تاکید می‌ کنم که جمهوری اسلامی در کنار عراقی قوی و مستقل باقی خواهد ماند و آن چنانکه رهبر معظم انقلاب تاکید کردند از حاکمیت عراق و شکوفایی و پیشرفت این کشور حمایت می‌کنیم و در کنار مرجعیت دینی که با فتوای الهی خود از عراق دفاع کرد، قرار می گیریم.

رییس خاطر نشان کرد :‌ از شما برای ملت ایران در عتبات مقدس طلب دعای خیر دارم. آن چنانکه ملت ایران به نیابت از شما، مرقد ثامن الحجج و حضرت معصومه علیهما السلام را زیارت می‌ کنند. به امید دیدار زودهنگام در پیاده روی اربعین.

سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در راس یک هیات بلندپایه قضایی به دعوت «فائق زیدان» رییس شورای عالی قضایی عراق، دوشنبه شب هفته قبل وارد عراق شد.

وی در بدو ورود در مشهد فرماندهان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس در حومه فرودگاه به مقام این دو شهید ادای احترام کرد و تاکید کرد که پرونده قضایی دو فرمانده شهید تا حصول نتیجه لازم دنبال می شود.

 رئیسی و هیات بلندپایه همراه سپس در میان استقبال پرشور مردم عراق به حرم امامین کاظمین (ع) مشرف شدند.

 وی روز بعد (سه شنبه) مورد استقبال رسمی همتای عراقی قرار گرفت و طی رایزنی ها، سه یادداشت تفاهم همکاری قضایی بین دو کشور امضا شد. وی همچنین در ادامه سفرش با نخست وزیر، رییس جمهوری و رییس پارلمان عراق دیدار کرد.

رییس قوه قضائیه همچنین در مراسم ویژه گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سفارت ایران در بغداد حضور یافت و سخنرانی کرد.

دیدار با سران عشایر، علمای دینی، خانواده های شهدا، تعدادی از رسانه های عراقی و عربی و شخصیت ها و صاحب نظران عراقی از دیگر دیدارهای مهمی بوده که رئیس قوه قضائیه در بغداد داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار جامعه