میراث فرهنگی آماده راه‌اندازی خانه‌های خلاق در بناهای تاریخی است

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد: بناهای تاریخی بسیاری در تمام کشور گسترده است ما آمادگی داریم که خانه‌های تاریخی به یک خانه خلاق فرهنگی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، محمد خیاطیان روز دوشنبه در مراسم آیین امضای تفاهم نامه حمایت از نوآوری در کسب و کارهای دیجیتال خلاق در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی افزود: کرونا اگردر ابتدا یک تهدید برای دنیا بود اما یک سری فرصت ها را نیز به ما نشان داد،  از جمله که امروزه کارها به سرعت وبا تسهیلگری در حال انجام است.

وی گفت: سازمان میراث فرهنگی در زمینه راه اندازی خانه های خلاق در ۳۱ استان اعلام آمادگی می کند، در حال حاضر بناهای تاریخی بسیاری در کشور گسترده است ما آمادگی این را داریم که خانه های تاریخی به یک خانه خلاق فرهنگی تبدیل شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی افزود: تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ظرفیتی را برای توسعه این حوزه به دست شرکت‌های خلاق ایجاد می‌کند؛ بر همین مبنا آمادگی داریم تا زمینه‌های حمایتی و زیرساختی لازم را برای رونق کسب و کارهای این حوزه فراهم کنیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، به نقش تسهیل‌گر و رونق بخش این کسب و کارها اشاره کرد و ادامه داد: ایران با برخورداری از صدها موضوع و محور در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، ظرفیتی  به وسعت جغرافیایی و قدمت تاریخی ایران، می‌تواند فرصتی برای شکوفایی کسب‌وکارهای نوآور و خلاق این حوزه به دست مردم جامعه باشد. آمادگی داریم برای تحقق این مهم، در راه اندازی این شرکت‌ها و تاسیس خانه‌های خلاق در ۳۱ استان کشور نقش داشته باشیم.

خیاطیان با اشاره به انجام ۲ هزار و ۵۲۷ طرح گردشگری در حال توسط بخش خصوصی و مردم گفت: با توجه به رویکردی که جامعه از اقتصاد نفت‌محور به سوی فناوری و توجه به اقتصاد صنعت گردشگری داشته، شاهد سرمایه گذاری ۱۵۹ هزار میلیارد تومانی در این حوزه بودیم. موضوعی که آینده‌ای روشن در این حوزه را نوید می‌دهد. این روند با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از توسعه کسب و کارهای خلاق و دیجیتال فعال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شتاب خواهد گرفت.

امروز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه در راستای توسعه و حمایت از شرکت‌های خلاق و دیجیتال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری منعقد شد و به امضای  دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش