مراسم های عروسی و ختم عامل خیزش کرونا در بخش نوبران و غرق آباد است

ساوه - ایرنا - بخشدار نوبران گفت: حضور برخی روستائیان در مراسم‌های عروسی و عزا سبب اوج گیری کرونا در این منطقه و به خصوص شهر غرق آباد شده است.

«یوسف حیدری» روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص وضعیت شیوع ویروس کرونا در بخش‌ نوبران و منطقه غرق‌آباد شهرستان ساوه افزود: براساس ارزیابی‌ها میزان تردد از استان‌های همجوار به این بخش و روستاها نسبت به گذشته کاهش یافته است و بیشتر مسافران بومیان فصلی در روستاها هستند.
وی بیان کرد: دهیاران در زمینه پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا همکاری لازم را دارند و هشدارهای لازم در مورد رعایت دستورالعمل‌ها را به روستائیان ارائه می‌کنند.
بخشدار نوبران ادامه داد: با توجه به پراکندگی روستاهای این بخش میزان شیوع ویروس کرونا آمار حداقلی دارد اما شرکت در مراسم های عروسی و عزا و تجمعات غیرضروری سبب خیز بیماری در این مناطق می‌شود.
حیدری با اشاره به اینکه غرق‌آباد مرکز خرید روستاهای اطراف است، بیان کرد: سفرهای غیرضروری سبب افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان بیماری کووید ۱۹ در غرق‌آباد شد که دستگاه‌های اجرایی باید مشارکت لازم را برای کنترل این بیماری داشته باشند.
وی تاکید کرد: مردم باید توجه کافی به رعایت موازین بهداشتی داشته باشند و ترددها را به حداقل برسانند زیرا بیشترین راه انتقال ویروس کرونا ترددهای غیرضروری است.
حیدری افزود: شهرداری‌ها و دهیاران در ضدعفونی معابر، اماکن عمومی و مساجد مشارکت جدی دارند و مردم نیز باید نسبت به رعایت بهداشت اهتمام ویژه داشته باشند.
شهرستان ساوه دارای ۲ بخش مرکزی و نوبران است.

شهرستان ساوه با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ بخش مرکزی و نوبران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =