گازرسانی به ۱۲۶ منطقه روستایی و شهری لامرد به اتمام رسید

شیراز-ایرنا- گاز رسانی به ۱۲۰ روستا و ۶ شهر از بخش‌های چاهورز و اشکنان از توابع شهرستان لامرد با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به اتمام رسید.

غلامعباس حسینی، دوشنبه در آیین افتتاح طرح گاز رسانی به بخش‌های چاهورز و اشکنان شهرستان لامرد با بیان این مطلب، افزود: در حال حاضر بیش از ۹۵ و شش دهم درصد از این شهرستان به شبکه گاز شهری و خانگی متصل شده است.  

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس اظهار داشت: با اعتباراتی که تخصیص داده شده است، عملیات گازرسانی به روستاهای کال و پاقلات در بخش اشکنان و روستاهای ابوحنا در شهرستان لامرد که هم اکنون در دست انجام است، به پایان می‌رسد و تا چهار ماه آینده، همه این شهرستان از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

حسین شیبانی نژاد، فرماندار شهرستان لامرد نیز در جمع مردم روستای لاور خشت از توابع بخش اشکنان این شهرستان گفت: تا پیش از دولت تدبیر و امید، تنها یکی از روستاهای شهرستان لامرد از گاز طبیعی برخوردار بود اما در حال حاضر ۱۰۷ روستای این شهرستان از موهبت گاز برخوردار هستند.

پیشتر اعلام شده بود، شهرستان‌هایی که در کشور بیش از ۹۵ درصد از ساکنان آن اعم از مناطق شهری و روستایی از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند هستند، به عنوان شهرستان سبز معرفی می‌شوند.

شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha