۲۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۷
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84230571
۲ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- ۱۱ سال نیمه‌تمام ماندن ساخت مجتمع علوم قرآنی کاشمر، بلاتکلیفی طرح گذر فرهنگ و هنر در سبزوار، بازداشت زورگیر خشن در مشهد، کشف ۱۰ تن چوب قاچاق در کاشمر و جریمه متخلفان بهداشتی در مه‌ولات برخی خبرهای کوتاه روز دوشنبه در خراسان رضوی هستند.

کاشمر- رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشمر به نیمه‌تمام ماندن ۱۱ ساله ساخت مجتمع علوم قرآنی این شهرستان بخاطر نبود اعتبار اشاره و بیان کرد: این در حالی است که ۱۴۰ استاد فعال قرآنی در کاشمر مکان مناسب برای نشستهای علمی و آموزشی ندارند. حجت‌الاسلام محمدحسین صداقتی در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح فرهنگی عمرانی با ۸۰۰ مترمربع زیربنا دارای کد اعتباری است و تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت اجرایی داشته است لذا فقط ساخت نمای ساختمان، محیط و تاسیسات آن باقی مانده که نیازمند تامین ۱۵ میلیارد ریال اعتبار است. وی به شناسایی ۱۰۰ نفر حافظ قرآن در کاشمر نیز اشاره و بیان کرد: توجه به این ظرفیتهای فرهنگی معنوی به ویژه از سوی واقفان و خیران در مهار معضلات و آسیبهای اجتماعی تاثیر شایانی دارد. 

سبزوار- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار گفت: با وجود گذشت ۲ سال از پیشنهاد اجرای "طرح گذر فرهنگ و هنر" در این شهر و آمادگی سرمایه‌گذار برای اقدام، معین نشدن مکان مناسب از سوی شهرداری موجب بلاتکلیف ماندن آن شده است. رضا شجاع ‌مقدم افزود: پیشنهاد شهرداری برای اجرای این طرح در محل مجتمع اسرار که مکان فرهنگی و هنری است از سوی کارشناسان حقوقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پذیرفته نشده است. کاروانسرای عربها، خیابان فردوسی توحید شهر و محدوده تاریخی میدان کارگر سبزوار برای ایجاد گذر فرهنگ و هنر پیشنهاد شده اما مدیریت شهری هنوز در این باره به تصمیم نرسیده است. گذر فرهنگ و هنر در صورت تاسیس زمینه معرفی و بازاریابی آثار فرهنگی و هنری هنرمندان سبزواری را فراهم و همچنین مکانهایی از قبیل تماشاخانه، نگارخانه، نمایشگاه و موزه‌های خصوصی برای شهروندان و مسافران ایجاد می‌کند. شهردار سبزوار نیز در این باره گفت: بخشی از خیابان بیهق، محوطه مجتمع اسرار و پارک هنر در توحیدشهر مکانهای مناسبی برای احداث گذر فرهنگ و هنر  هستند. سیدعلی کوشکی افزود: شهرداری سبزوار آمادگی دارد در صورت معرفی سرمایه‌گذار برای اجرای گذر فرهنگ و هنر، مکان مناسبی را اختصاص دهد. 

مشهد- رییس پلیس آگاهی خراسان ‌رضوی گفت: فردی که فیلم زورگیری خشن او از نوجوان ۱۲ ساله در فضای مجازی منتشر شده بود دستگیر شد. سرهنگ جواد شفیع‌زاده افزود: این زورگیری پنجشنبه گذشته برای دزدیدن تلفن همراه از نوجوان با ضرب و شتم توسط راکب موتورسیکلت آپاچی در خیابان مجلسی مشهد رخ داده بود. کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی با اقدام اطلاعاتی متهم به ارتکاب این سرقت خشن را که جوان ۱۸ ساله بود چهره‌زنی و ظرف کمتر از ۴۸ ساعت دستگیر کردند. 

مه‌ولات - سرپرست شبکه بهداشت و درمان  مه‌ولات گفت: ۹ واحد صنفی متخلف در جریان بازدیدهای بهداشتی یک ماه اخیر به دادگستری و ۱۳ واحد با پرونده تخلفات بهداشتی به تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شدند. مهدی دهقان در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۲۵۲ واحد صنفی توسط کارشناسان بهداشت مورد بازدید قرار گرفت و طی آن برای ۴۵ واحد اخطاریه بهداشتی صادر و ۲۲ واحد صنفی متخلف به دادگستری و تعزیرات حکومتی معرفی شدند. 

کاشمر- فرمانده انتظامی کاشمر از کشف ۱۰ تن چوب و طاق قاچاق در این شهرستان خبر داد. سرهنگ حسین احمدی به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی با همکاری اداره منابع طبیعی یک دستگاه کامیونت حامل دو تن طاق از نوع درخت کویری و هشت تن چوب قاچاق را کشف و توقیف کردند. دو متهم در این ارتباط دستگیر و با تشکیل پروند تحویل مرجع قضایی شدند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها