هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع پدیده گرد وخاک هشدار نارنجی صادر کرد

اهواز - ایرنا - مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع پدیده گرد وخاک در روزسه شنبه در اغلب مناطق استان هشدار نارنجی صادر کرد.

به گزارش ایرنا این مرکز دوشنبه اعلام کرد: با وزش باد شدید در روز سه شنبه ۲۸ بهمن در مناطق غربی و جنوب غربی و روز چهارشنبه دراغلب مناطق استان به‌خصوص مناطق جنوبی و مرکزی احتمال پدیده گرد وخاک وجود دارد که در مناطق جنوبی، غربی،  جنوب غربی و مرکزی استان این پدیده نمود بیشتری خواهد داشت.
احتمال رخداد گردوخاک همرفتی در بعد از ظهر چهارشنبه در شمال عربستان سعودی و تاثیر آن بر مناطقی از استان در اواخر وقت نیز وجود دارد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز گفت:تا روز سه شنبه جوی نسبتا پایدار روی استان خواهیم داشت و پدیده غالب مه رقیق یا غبار صبحگاهی خواهد بود.

محمد سبزه زاری دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ورود سامانه بارشی  از روز چهارشنبه تا اواخر روز پنجشنبه سبب افزایش ابر رگبارو رعدوبرق به ویژه در مناطق شمالی و شرقی، وزش باد متوسط تا شدید، احتمال ریزش تگرگ در برخی مناطق و بارش برف در ارتفاعات و سبب آبگرفتگی معابر و طغیان مسیل‌ها خواهد شد.
وی گفت:روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه وزش بادهای متوسط تا شدید خواهد بود و برخاستن گرد و خاک در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی دور ازانتظار نیست.
به گفته مدیرکل هواشناسی خوزستان از روز پنجشنبه تا اواسط هفته آینده افت ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد دما در استان پیش بینی می‌شود و روزهای چهارشنبه تا جمعه خلیج فارس مواج و طی روز پنجشنبه همراه با رگبارورعدوبرق خواهد بود.

به صیادان و دریانوردان خوزستانی توصیه شده از سفرهای دریایی در آبهای شمالی خلیج فارس در سه روز پایانی هفته خودداری کنند.
در شبانه روزگذشته  آبادان با ۲۹ و ایذه با ۴.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین دما را داشتند.
حداکثر دمای اهواز در این مدت بین ۲۶.۸ و ۱۰.۲ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =