۲۵ میلیارد ریال برای تکمیل سایت موزه شهریئری مشگین‌شهر نیاز است

اردبیل - ایرنا - مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: اجرای پوشش سایت موزه محوطه باستانی شهریئری مشگین‌شهر بخشی از عملیات در راستای ساماندهی این مجموعه تاریخی است که ۲۵ میلیارد ریال برای تکمیل نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، نادر فلاحی روز دوشنبه در این زمینه اظهارکرد: برای پوشش سایت موزه محوطه باستانی شهریئری ۶۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز بود که با پیگیری‌های صورت گرفته، ۳۵ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافت و اقدام‌ها به جد در این زمینه دنبال شد.

وی افزود: طرح ساماندهی شامل اجرای پی و سازه فلزی پوشش در راستای حفاظت و حراست از این محوطه باستانی بود که تداوم کار در گرو تخصیص اعتبار موردنیاز است.

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل، اجرای مسیر دسترسی و سنگفرش ورودی، تجهیز سرویس بهداشتی، بخش اداری و نمازخانه را از دیگر اقدام‌ها برای ساماندهی این محوطه برشمرد و بیان کرد: تلاش می‌شود تا این طرح هر چه سریع‌تر درخور تاریخ اردبیل اجرا شود و در اختیار گردشگران و علاقه‌مندان حوزه میراث فرهنگی قرار بگیرد.

وی یادآور شد: سایت موزه ۴۰۰ هکتاری محوطه باستانی شهریئری به عنوان یکی از پایگاه‌های ملی شاخص میراث فرهنگی است که از بناهای تاریخی مهم و یکی از طرح‌های جاذب گردشگر در استان اردبیل به شمار می‌رود.

سایت تاریخی شهریئری در محدوده شهرستان مشگین‌شهر با ده‌ها پیکره سنگی نزدیک به هشت هزار سال قدمت دارد.

شهرستان مشگین‌شهر با جمعیت حدود ۱۵۵ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۹۰ کیلومتری شمال‌غربی اردبیل واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها