۲۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 84230483
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازگشایی فرودگاه بن‌گورین تحت فشار دولت بایدن

تهران- ایرنا- رژیم صهیونیستی در اقدامی که به نظر می رسد تحت فشار دولت جو بایدن اتخاذ شده است، اعلام کرد که تا پایان هفته فرودگاه بین‌المللی بن گوریون که به دلیل رعایت دستور العمل های بهداشتی بسته شده است را بازگشایی خواهد کرد .

به گزارش روز دوشنبه کانال ۱۲ اسرائیل ، کابینه این رژیم دیروز به پیشنهاد بازگشایی این فرودگاه در ۲۰ فوریه (۲ اسفند) و جابجایی روزانه ۲۰۰۰ مسافر در روز رای مثبت داد.

اگرچه این فرودگاه با تعداد محدود افراد بازگشایی خواهد شد اما هنوز مقررات خاص مربوط به سفرهای هوایی تصویب نشده و مشخص نیست  که این مقررات فقط برای ساکنان فلسطین اشغالی اعمال می شود و وزارت حمل و نقل  به شرکتهای هواپیمایی دیگر غیر از شرکت هواپیمای «ال عال»، اجازه پرواز به تل آویو را می دهد یا نه.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که وزارت حمل و نقل ایالات متحده از اسرائیل خواست تا امکان پروازهای هواپیمایی آمریکایی را به فلسطین اشغالی فراهم کند و هشدار داد که ممکن است از فرود پروازهای ال عال در ایالات متحده جلوگیری کند چرا که سیاست های اعمال شده فعلی در اسراییل با توافق نامه های هواپیمایی بین دو طرف مغایرت دارد.

پایگاه خبری اسرائیلی «واینت نیوز» هم اعلام کرد که این احتمال وجود دارد افرادی که از روز شنبه آینده وارد فلسطین اشغالی می شوند تا زمانی که  واکسینه نشوند یا آزمایش ندهند مجبور هستند در هتل‌هایی که توسط دولت اداره می شود، قرنطینه شوند.

روی کار آمدن دولت بایدن بر روابط رژیم صهیونسیتی با دولت آمریکا سایه افکنده است . احزاب این رژیم اقدامات بنیامین نتانیاهو را عامل اصلی این تیرگی می دانند.

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم به روابط با آمریکا آسیب زده است.

وی در این باره گفت: گذشت سه هفته از مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و تماس نگرفتن وی با نتانیاهو، مسئله ای عجیب و نگران کننده است و من معتقدم که این نتیجه رفتار یکجانبه نتانیاهو است.

گانتس همچنین از تعیین مئیر بن شبات، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی توسط نتانیاهو به عنوان مسئول مذاکرات این رژیم با قدرت‌های جهانی در پرونده توافق هسته‌ای ایران به شدت انتقاد کرد.

وی تأکید کرد: نتانیاهو دولت را به گونه‌ای اداره می‌کند که انگار ملک وی است.

 گانتس همچنین به دعوای  وی با بنیامین نتانیاهو در جلسه اخیر کابینه به دلیل مخالفت وزرای حزب آبی ـ سفید به رهبری گانتس با تمدید قرنطینه اشاره کرد و افزود: نتانیاهو تصمیمات خود در رابطه با مقابله با شیوع کرونا را طبق منافع شخصی‌اش اتخاذ می‌کند و علی‌رغم کاهش شمار مبتلایان به کرونا بر قرنطینه شدن تا دو هفته مانده به انتخابات کنست تأکید دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار جهان