سه میلیارد ریال تسهیلات به مراکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: سه میلیارد ریال تسهیلات از سوی دفتر معاونت علمی ریاست جمهوری به شرکت‌های مرکز رشد این دانشگاه پرداخت شد.

دکتر علی‌اصغر مولوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تسهیلات به پنج شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری پرداخت شده است.

وی ادامه داد: حدود ۴۰ واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه فعالیت دارند که برخی از این واحدها به مرحله تولید انبوه محصول رسیده‌اند.

رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: مرکز رشد به منظور حمایت از کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی تأسیس شده و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه ایجاد شرکت‌های جدید را فراهم می‌کند.

وی افزود: این مرکز زمینه پذیرش واحدها را فراهم کرده و با دادن امکانات به صاحبان ایده و برگزاری کلاس‌های آموزشی، مشاوره و بازاریابی شرایط تجاری سازی طرح‌ها را هموار می‌سازد.

مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری اواخر سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید و تاکنون اساسنامه، برنامه کاری پنج ساله، ساختار و آیین نامه ها و شورای مرکزی این مرکز به تصویب رسیده است.

دانشگاه حکیم سبزواری جزو ۲۲ دانشگاه محور در کشور است که با حدود ۹ هزار دانشجو دارای ۳۳ گروه آموزشی و ۱۳۹ کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها