هنرجویان از مسترکلاس رهبری ارکستر استقبال کردند

تهران- ایرنا- مستر کلاس‌های رهبری ارکستر نصیر حیدریان در بنیاد رودکی ، مورد توجه و استقبال هنرجویان قرار گرفته است.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، یک دوره مسر کلاس رهبری ارکستر در بنیاد رودکی درحال برگزاری است و این مسترکلاس‌ها که با هدف کشف وپرورش استعدادهای درخشان هنری، در حال برگزاری است از ۱۸ بهمن آغاز شده و تا اواخر اسفند ادامه خواهد داشت.
این دوره‌های آموزشی با حضور چشمگیر هنرجویان و یا فارغ التحصیلان موسیقی آغاز شده و تحت عناوین «تکنیک و اصول رهبری ارکستر» و «پارتیتور خوانی وتکنیک رهبری ارکستر» برای هنرجویان با تجربه کمتر، و« رهبری با ارکستر» برای متقاضیانی که سال گذشته در مستر کلاس‌های پیشین مرکز آموزش هنری شرکت کرده اند، برگزار می‌شود. در این کلاس، یک ارکستر زهی هنرجویان را همراهی می‌کند؛ همچنین این ارکستر زهی طی مستر کلاس‌های جداگانه توسط نصیر حیدریان تحت آموزش قرار گرفته اند.
گفتنی است دوره‌های آموزشی «رهبری با ارکستر» با اجرای کنسرت به صورت مجازی در تالار رودکی پایان خواهد یافت.
طبق برنامه ریزی صورت گرفته در بنیاد رودکی این مستر کلاس ها با هدف تربیت رهبران ارکستر برای نسل‌های آتی، به صورت حضوری ومجازی ادامه خواهد داشت و در طول سال کنسرت‌هایی با حضور این هنرجویان  در سطوح مختلف برگزار خواهد شد.
نصیر حیدریان ساز ترومبون را درهنرستان موسیقی فرا گرفت و سپس در وین اتریش به تحصیل رهبری ارکستر و اپرا پرداخت. وی رهبری ارکسترهای آندره زایته، سازهای بادی دانشگاه گراتس، اپرای شهر گراتس، ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر سمفونیک جوانان ونزوئلا، ارکستر سمفونیک بازل، ارکستر سمفونیک جوانان جهان، و رهبری ارکستر چند اپرا در شهرهای بازل، زوریخ، بن، مونیخ و بارسلون، تالار بتهوون و ارکستر مجلسی مونیخ را در کارنامه کاری خود دارد. حیدریان همچنین جایزه ای از بنیاد ریشارد واگنر در سال ۱۹۹۹ دریافت کرده است. حیدریان در حال حاضر به عنوان استاد موسیقی در دانشگاه موسیقی گراتس فعالیت دارد. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ