بیش از ۴۰ تن روغن خوراکی احتکاری در استان همدان توزیع شد

همدان- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از کشف بیش از ۴۰ تن روغن خوراکی احتکار شده در یک انبار و توزیع آن برای استفاده شهروندان خبر داد.

"داریوش جودکی" روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر احتکار مقادیر زیادی مواد غذایی در یک انبار بزرگ در اطراف شهر همدان، تیمی متشکل از تعزیرات حکومتی، سازمان صمت و نیروی انتظامی در محل حاضر شدند.

وی اظهار داشت: پس از حضور تیم و بازرسی محل، بیش از ۴۰ تن روغن خوراکی جامد و مایع، مقادیر زیادی مواد شوینده و شکر بسته بندی از این انبار کشف و ضبط شد.

به گفته وی، انبار محل کالاهای احتکار شده پلمب و اقلام مکشوفه نیز با هماهنگی و نظارت سازمان صمت برای استفاده مردم در ۲ شهرستان بهار و همدان توزیع شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان افزود: از مجموع ۱۶۵ پرونده احتکار کالا در ۱۰ ماه نخست امسال در استان ۱۴۷ پرونده آن به ارزش بیش از ۹۷۴ میلیارد ریال تاکنون مختومه شده است.

جودکی اضافه کرد: ۷۵ پرونده نیز منجر به صدور رای محکومیت از سوی تعزیرات حکومتی شده که متخلفان به پرداخت ۳۰۴ میلیارد و ۵۳۵ میلیون ریال محکوم شدند.

وی با بیان اینکه برای ۲۹ پرونده نیز حکم برائت صادر شده است، افزود: برخی از پرونده ها نظیر پرونده اخلال در نظام اقتصادی در صلاحیت رسیدگی تعزیرات نبوده و به دادسرا ارسال شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان بیشترین اقلام احتکاری کشف شده در استان را شامل لاستیک خودرو،  لوازم خانگی و  روغن موتور عنوان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها