۲۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84230439
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد گرم در گیلان طی دو روز آینده

رشت - ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از وزش باد گرم موقتی ( شدید یا خیلی شدید) طی دو روز آینده در استان خبر داد.

شبنم هادی نژاد  عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  نقشه های پیش بینی  امروز نشان دهنده فعالیت جریانات کم و بیش ناپایدار طی ۴۸ ساعت آینده است که بر این اساس طی این مدت؛  ضمن ابرناکی و مه آلود بودن هوا ، بارش پراکنده باران دور از انتظار نیست.

وی افزود: طی سه شنبه شب تا چهارشنبه به سبب تغییرات فشاری ؛  وزش باد شدید یا بطور موقتی خیلی شدید در برخی مناطق استان پیش بینی می شود.

به گفته وی، طی این مدت؛  وزش باد گرم در بعضی نقاط و کاهش رطوبت شرایط را برای گسترش آتش سوزی احتمالی جنگل ها و مراتع فراهم می کند.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس؛ آسمان استان برای روز سه شنبه نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، بارندگی پراکنده ، گاهی وزش باد جنوبی، ارتفاعات و دامنه ها ، صاف تا نیمه ابری، وزش باد (گاهی شدید)  و چهارشنبه شاهد آسمانی نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، وزش باد ( بعضی نقاط شدید، موقتی خیلی شدید) بتدریج بارندگی ( پاره ای نقاط شدید) و احتمال رعد و برق خواهیم بود.

هادی نژاد بیان کرد:  به تدریج طی چهارشنبه تا پنجشنبه شاهد نفوذ موج ناپایدار و بارشی در منطقه خواهیم بود و طی این مدت بارندگی و وزش باد در بعضی نقاط شدید و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

وی با پیش بینی وضعیت جوی روز پنجشنبه با توجه به نقشه های  کنونی هواشناسی ادامه داد:  طی پنجشنبه بدلیل ریزش هوای سرد به منطقه؛ ضمن کاهش محسوس دما ، بارش در ارتفاعات به صورت برف و در بعضی نقاط جلگه ای به صورت مخلوط باران و برف خواهد بود .

به گفته هادی نژاد ؛ از ظهر پنجشنبه در برخی مناطق جلگه همچون رشت، لاهیجان، آستانه اشرفیه و شفت شرایط برای بارش مخلوط باران و برف یا برف وجود دارد .

وی گفت: سامانه ناپایدار از عصر پنجشنبه به تدریج ضعیف شده و تا صبح جمعه از منطقه خارج می شود.

هادی نژاد بیشینه و  کمینه دما را طی شبانه روز  گذشته مربوط به منجیل با ۲۰  و ماسوله با دو درجه سانتی گراد بالای صفر عنوان کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اظهار داشت:  دمای رشت نیز طی شبانه روز گذشته بین ۱۴ و هشت درجه در نوسان بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها