تعداد پروژه‌های دهه فجر ۹۹ در خراسان جنوبی افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی از افزایش آمار پروژه‌های آماده افتتاح و کلنگ‌زنی این استان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: یک هزار و ۹۵۵ پروژه با اعتبار معادل ۲ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان در این مدت افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

محمد فرهادی روز دوشنبه از تغییر قابل ملاحظه آمار پروژه‌های آماده افتتاح و کلنگ‌زنی دستگاه‌ها در قبل و بعد از دهه فجر ۹۹ خبر و توضیح داد: بنا به اطلاعات ارائه شده از سوی فرمانداری‌ها، مقرر شده بود که در دهه فجر تعداد یک هزار و ۸۶۹ پروژه عمرانی با اعتبار ۲ هزار و ۵۴ میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ‌زنی ‌شود که آمار بعد از این ایام تغییر یافت.

وی افزود: برخی دستگاه‌ها پروژه‌هایی داشتند که ابتدای کار در فهرست دیده شد اما چون نیمه‌تمام بود یا محل تامین اعتبار آنها مشخص نبود، از فهرست برنامه‌ها حذف شد که سرعت عمل دستگاه‌ها سبب شد این پروژه‌ها به ایام دهه فجر برسد و خوشبختانه آمار پروژه‌ها را افزایش داد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: دهه فجر امسال تعداد یک هزار و ۹۵۵ پروژه با اعتبار معادل ۲ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان در این استان افتتاح یا کلنگ‌زنی شد که از این تعداد، یک هزار و ۷۰۱ پروژه به بهره‌برداری رسید و برای اجرای آنها یک هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی گفت: تعداد پروژه‌هایی که برای کلنگ‌زنی برنامه‌ریزی شد، ۲۵۴ پروژه بود که اعتبار پیش بینی شده برای اجرای آنها ۸۳۱ میلیارد تومان است.

فرهادی اظهار داشت: تاکید شخص استاندار بر اهتمام دستگاه‌ها در شتاب بخشی به روند اجرای پروژه‌هایی است که در این ایام کلنگ‌زنی شده است.

شرکت گاز، رکورددار آمار پروژه‌ها در دهه فجر امسال

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: شرکت گاز در صدر جدول پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی دستگاه‌های اجرایی در دهه فجر امسال قرار داشت.

وی افزود: بررسی شرایط دستگاه‌های اجرایی در اجرای پروژه‌ها حکایت از این دارد که شرکت گاز با ۹۱۴ مورد و شرکت توزیع نیروی برق با ۳۰۳ مورد، بیشترین سهم را در تعداد پروژه‌های افتتاح یا کلنگ‌زنی شده در دهه فجر ۹۹ داشته‌اند.

فرهادی گفت: در بین شهرداری‌های استان نیز شهرداری قاین با ۱۶ پروژه بیشترین تعداد پروژه‌های ویژه دهه فجر را داشته که بخش عمده‌ای از آنها از محل منابع داخلی تامین اعتبار شده است.

وی درباره وضعیت شهرستان‌ها از نظر تعداد پروژه‌ها و اعتبارات هزینه شده برای اجرای آنها گفت: شهرستان نهبندان با ۳۱۱ مورد بیشترین تعداد پروژه را داشته و سربیشه نیز با هزینه‌کرد ۴۵۱ میلیارد و ۹۶۶ میلیون تومان بیشترین سهم را در اعتبارات هزینه شده برای اجرای پروژه‌ها داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها