داده‌های ۱۸ ماهواره به صورت روزانه در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌گیرد

به گزارش ایرنا، مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران امروز  (دوشنبه) در ششمین نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا اعلام کرد: روزانه داده‌های پنج ماهواره به صورت آنلاین و داده‌های ۱۳ ماهواره به صورت آفلاین در اختیار استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرد.
مرتضی براری در پنل تخصصی کشاورزی هوشمند با اعلام این خبر افزود: سازمان فضایی داده‌های ماهواره ای را دریافت و آرشیو می‌کند و برای توسعه داده‌های مورد نیاز صنایع مختلف بسترسازی کرده است.
به گفته معاون وزیر ارتباطات،  سیاست آزادسازی و بسترسازی استفاده از داده‌ها و ارایه داده ابری در اولویت کارهای سازمان فضایی ایران قرار دارد.
براری با اشاره به راه‌اندازی مرکز ملی داده ماهواره‌ای در هفته گذشته، اظهار داشت: استارتاپ‌ها می‌توانند از داده‌های این مرکز استفاده کرده و بهره‌برداری کنند.
او گفت: ۶ شتاب‌دهنده در تهران در حوزه فضا شکل گرفته و برنامه ما این است با کمک بخش خصوصی سه شتاب‌دهنده در استان‌های مازندران، خراسان رضوی و سمنان راه‌اندازی کنیم.
براری تصریح کرد: ظرفیت بکر ۱۵ میلیون هکتاری کشور تشنه نوآوری و خلاقیت است و امیدواریم با آزادسازی و ارایه داده‌های ماهواره‌ای بتوانیم به بخش کشاورزی کمک کنیم.
ششمین نمایشگاه بین‌المللی اینترنت اشیا روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه ۹۹ در سالن ۲۷ نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار اقتصاد