اتخاذ تمهیدات برای جلوگیری از موج چهارم ویروس کرونا ضروری است

کرج - ایرنا - رییس شورای اطلاع رسانی البرز با بیان اینکه ۲ شهرستان تابعه استان در وضعیت زرد و مابقی آبی هستند ، اتخاذ تمهیدات برای جلوگیری از موج چهارم کرونا را ضروری دانست.

نورمحمد فردی روز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اطلاع رسانی البرز با تاکید بر اینکه شورای اطلاع رسانی باید بین دستگاه ها و رسانه ها ایفای نقش کند، افزود:در هر صورت این شورا باید خروجی داشته باشد تابتواند در عرصه مدیریت افکار عمومی در راستای سیاست های کلی و راهبری دولت نقش آفرینی کند.
وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور حدود یک سال می گذرد و در این مدت با برنامه ریزی و هماهنگی استاندار البرز توانسته ایم بیماری کرونا را در سطح استان مدیریت و وضعیت استان را لحظه به لحظه رصد کنیم.
فردی افزود:  اکنون و بر اساس آمار موجود ۲ شهرستان استان در وضعیت زرد و پنج شهرستان آبی هستند که در چنین شرایطی و با توجه به شیوع ویروس کرونا انگلیسی، رعایت دستور العمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و شستشوی مرتب دست ها و فاصله گذاری اجتماعی ضرورتی انکارناپذیر است که باید مورد توجه مردم قرار گرفته و تا حد امکان از خروج غیرضروری از منزل خودداری کنند.

فردی در ادامه بر تقش جلسات شورای اطلاع رسانی استان در آگاهی بخشی به مردم تاکید کرد و گفت: جلسات شورای اطلاع رسانی از جمله جلساتی است که با توجه به نقش و اهمیتی که دارد به صورت مرتب با حضور اعضا برگزار تا بتواند با سیاستگذاری مناسب علاوه بر آگاهی بخشی به جامعه از انتشار اخبار نادرست و بروز شایعات جلوگیری کند.
فردی اولویت های اطلاع رسانی را با توجه به نیاز جامعه به منظور کسب اطلاعات موثق و دقیق عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در این راستا باید از تمامی ابزارها و امکانات موجود در کنار مشارکت و همکاری دستگاه های اجرایی در جهت رفع نیازهای موجود استفاده نمائیم.
وی در ادامه از فعال شدن کمیته های شورای اطلاع رسانی خبر داد و یادآور شد: کمیته های ذیل این شورا باید با ایفای نقش هدایتگری، آمار و اطلاعات مرتبط با حوزه مربوطه را احصاء کرده و در مواقع بحرانی با اطلاع رسانی صحیح و شفاف از بروز هرگونه شبهه و شایعه ای جلوگیری نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها