رشد ۳۰ درصدی بودجه نوسازی مدارس کشور در سال ۱۴۰۰

ساری - ایرنا - رییس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور بودجه پیشنهادی این سازمان برای سال آینده را پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی اعلام کرد و گفت که این مبلغ ۳۰ درصد بیشتر از بودجه مصوب سال جاری است.

مهراله رخشانی مهر روز دوشنبه در حاشیه بازدید و افتتاح طرح های نوسازی مدارس شهرستان گلوگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بودجه نوسازی و تجهیز مدارس کشور امسال سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود که کاملا تخصیص یافته است
وی گفت که بودجه سال آینده هم برای تمامی ردیف ها اعم از تامین سرویس های بهداشتی، تجهیزات مناطق محروم ، تخریب و بازسازی مدارس، پروژه های مشارکتی با خیرین و تقویت زیرساخت های آموزش مجازی با توجه به شرایط کرونایی در نظر گرفته و پیشنهاد شده است.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور احتمال ایجاد تغییر در رقم بودجه این سازمان در مجلس را دور از ذهن ندانست ولی افزود : بر اساس آخرین گزارشات در کمیسیون تلفیق مجلس اتفاقات خوبی برای بودجه نوسازی مدارس رقم خورده است که منتظریم در صحن هم نهایی شود.

رخشانی مهر اقدامات انجام شده طی چهار سال گذشته برای استانداردسازی مدارس کشور را درخشان توصیف کرد و توضیح داد : در سال ۹۶ ، ۱۱ استان کشور زیر خط میانگین یعنی ۵.۲ درصد استانداردهای مدرسه سازی بودند که اکنون به ۹ استان کاهش یافته ضمن این که گیلان و کردستان به بالاتر از میانگین ارتقا یافته اند و بنا شده استان کرمان هم تا پایان سال به بالاتر از میانگین برسد.

رییس سازمان نوسازی مدارس کشور امروز دوشنبه در سفر یکروزه خود به استان مازندران از پروژه های آموزشی و پرورشی شهرستان گلوگاه بازدید کرد.
وی ابتدا به مدرسه دارالفنون حضرت رقیه گلوگاه رفت و در جریان عملیات ساخت آن قرار گرفت.  زمین مدرسه دارالقرآن گلوگاه در سال ١٣٨٢ از سوی خانواده خیر قریشی اهدا شد و امسال قرارداد ساخت آن با نوسازی مدارس منعقد گردید. 
مدرسه ابتدایی شهید زاهدی از دیگر پروژه هایی بود که رخشانی مهر امروز بازدید کرد. این مدرسه تخریبی است و رییس سازمان نوسازی مدارس در بازدید از آن خواستار حل مشکلات ساخت این مدرسه شد و تکمیل آن را یکی از اولویت های نوسازی برای کمک به دانش آموزان منطقه دانست. 
رییس سازمان نوسازی مدارس کشور همچنین از پروژه استخر شنای دانش آموزی شهرستان گلوگاه بازید کرد. این استخر یکی از طرح های ملی در زمینه ارتقای فضای پرورشی محسوب می شود و برای ساخت آن هم تا کنون بیش از ١٧ میلیارد ریال هزینه شده است.

رخشانی مهر برای تامین اعتبار ساخت این اسخنر ابراز امیدواری کرد و گفت بزودی اعتبارات آن نیز تعیین تکلیف می شود.
همچنین با حضور رییس سازمان نوسازی مدارس ، مدرسه ابتدایی ۶ کلاسه ابتدایی و مشارکتی گلوگاه افتتاح شد. برای این مدرسه که با زیربنای ۶۲۰ متر مربع و در زمینی به مساحت یکهزار و ٧٥٠ متر ساخته شد بیش از ٣٥ میلیارد ریال هزینه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =