رییس فدراسیون: زمین‌های تنیس در مناطق آزاد کشور گسترش می‌یابد

بجنورد- ایرنا- رییس فدراسیون تنیس گفت: گسترش زمین‌های تنیس در مناطق آزاد کشور و برگزاری مسابقات در آن از اولویت‌های برنامه‌ای این فدراسیون است.

داوود عزیزی روز دوشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات تنیس خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این میان منطقه آزاد قشم استقبال مطلوبی از این برنامه داشته و تاکنون هشت زمین تنیس در این منطقه آزاد ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هم اینک بیش از ۸۰۰ زمین تنیس در کشور وجود دارد، اظهار داشت: اگرچه عمده این زمین های تنیس در استان های تهران، فارس، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی است ولی در مناطق کم برخورداری چون سیستان و بلوچستان نیز چندین زمین تنیس وجود دارد.

عزیزی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در ایجاد زمین های تنیس افزود: براساس آمایش های سرزمینی، زمین های تنیس یا در منطقه ای خاص تمرکز یافته و یا پراکنده هستند که باید درصدد جذب بخش خصوصی برای ساخت و گسترش زمین های جدید باشیم.

وی با اشاره به فعالیت های فدراسیون بعد از کاهش محدودیت های کرونایی در ورزش یادآور شد: با همکاری فدراسیون پزشکی ورزشی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مسابقات آرشاکلاب در رده های سنی متفاوت در تهران و مسابقات آی تی اف تنیس بانوان و آقایان زیر ۱۸ سال به میزبانی کیش با حضور تنیسورهای مطرح برگزار شد.

رییس فدراسیون تنیس افزود: همچنین هم اکنون رقابت های رده های مختلف سنی در یزد در حال برگزاری است و مسابقات جایزه بزرگ هرمزگان نیز به زودی برگزار می شود.

عزیزی با بیان اینکه تنیس مردان و زنان کشور به ترتیب در رده چهارم و دوم آسیا قرار دارد، تصریح کرد: در سال جدید رقابت های فدکاپ تنیس بانوان در مالزی و دیویس کاپ تنیس آقایان در ترکمنستان را پیش رو داریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها