فرماندار تبریز: راه دسترسی به وادی رحمت آخر هفته مسدود است

تبریز - ایرنا - فرماندار تبریز اعلام کرد: در راستای رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا، جاده دسترسی به وادی رحمت تبریز در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته مسدود است.

به گزارش ایرنا، بهروز مهدوی امروز دوشنبه در جلسه ای در فرمانداری تبریز برای بررسی مسایل لیله الرغائب افزود: فقط بستگان درجه یک اموات در این روزها، اجاره ورود به وادی رحمت را دارند و محدودیت تردد شبانه نیز تداوم خواهد داشت. 

وی با اشاره به اوضاع شکننده ویروس کرونا در شهرستان تبریز گفت: در شرایط کنونی که با ویروس منحوس کرونا درگیر هستیم، باید فرهنگ سازی اساسی صورت گیرد تا افراد ضمن حفظ حرمت عزیزان درگذشته خود، در آرامستان‌ها حضور نیابند تا موجب گسترش هرچه بیشتر بیماری نشوند.

مهدوی تاکید کرد:  در این موضوع نباید تنها به دستور حکومتی و رفتار پلیسی اکتفا کرد، بلکه باید مردم به وضعیت کنونی و شرایط خاص کرونایی آگاه‌تر شوند، چرا که وضعیت بسیار شکننده است و هر لحظه امکان سوق به سمت وضعیت نارنجی و قرمز وجود دارد. 

وی افزود: باید روش‌های جایگزین برای حضور در وادی رحمت تعیین شود مثلا می‌توان نذورات را به انواع خیریه‌های شهر مثل انجمن آزادی زندانیان و یا انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان اهدا کرد.

مهدوی اضافه کرد: نباید مشاغل و بخش اقتصادی را تعطیل کنیم، در واحدهای تولیدی تبریز کمترین میزان ابتلا وجود دارد. بزرگترین مشکل ما، فضاهای پوشیده و مراسم عزا و عروسی است که نکات بهداشتی در آن‌ها رعایت نمی‌شود. 

فرماندار تبریز با اشاره به صحبت‌های یک مسئول قزوینی در خصوص تکدی گری اهالی تبریز در این استان گفت: این صحبت خالی از هرگونه سندی بیان شده است، در حالی که بیشتر قزوینی‌ها، به زبان آذری صحبت می‌کنند و نمی‌توان تنها از روی لحن صحبت گفت که طرف مقابل اهل کدام شهر است. 

وی با بیان این‌که افتخار می‌کنیم که به برکت خیریه‌ها در سطح شهر تبریز تکدی گری دیده نمی‌شود، گفت: صحبت‌های مسئول قزوینی دور از انصاف است چرا که تبریز، شهر پاکی است و بزرگترین افتخار آن، وجود خیریه مستمندان تبریز بوده که چندین هزار نفر تحت پوشش آن هستند و اکنون این شهر به عنوان شهر بدون گدا مطرح است و حرمت اشخاص نیازمند را حفظ می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها