موکب‌داران استان مرکزی ۳.۱ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

اراک - ایرنا - جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: موکب‌داران این استان، امسال سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در راستای طرح شهید سلیمانی به نیازمندان این استان کمک کردند.

«مظفر صفریان» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کمک‌های موکب‌داران استان مرکزی در قالب بسته‌های معیشتی، نوشت افزار و جهیزیه به افرادی که در جریان شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌بودند، اهدا شد.  

وی ادامه داد: موکب‌داران استان مرکزی، همچنین در ایام محرم و صفر امسال نیز ۱۲ میلیارد و ۳۸۱ میلیون ریال در قالب غذای گرم، بسته‌های معیشتی و کمک تحصیلی به نیازمندان و افراد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا کمک کردند.  

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در خصوص کمک‌های مردمی به این ستاد  در سال جاری نیز گفت: ۱۹ میلیارد و و ۵۹۵ میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم این استان برای بازسازی عتبات عالیات امسال در شهرستان‌های دوازده‌گانه این خطه از ایران اسلامی جمع‌آوری شد.

صفریان اظهار داشت: ۱۳ میلیارد و ۷۸۶ میلیون ریال از کمک‌های مردمی استان مرکزی به صورت نقدی، ۲ میلیارد و ۲۰۵ میلیون ریال طلا و سه میلیارد و ۶۰۴ میلیون ریال نیز اقلامی نظیر شیشه ساختمانی برای حرم‌های کربلای معلی، نجف و سامرا بوده است.  

وی ادامه داد: میزان تعهد کمک‌های مردمی ستاد عتبات عالیات استان مرکزی در سال جاری ۶۰ میلیارد ریال است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت تجمعات، امکان جمع‌آوری کمک‌های مردمی بیشتر وجود ندارد.  

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی اظهار داشت: ۹۰۰ خادم افتخاری به صورت سازماندهی شده زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در عراق و ایران فعالیت می‌کنند که بهره‌گیری هدفمند و با برنامه از توان این افراد در دستور کار قرار دارد.   

صفریان افزود: ضریح مطهر ابراهیم مجاب(ع)، ضریح مطهر حضرت مسلم(ع)، باب‌الراس حضرت ابوالفضل‌العباس(ع)، روکش مضجع شریف حضرت ابوالفضل(ع) به صورت خاص در استان مرکزی ساخته شده و ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان در طرح‌های عمرانی مختلف از جمله  ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم(س) در کربلا و صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف مشارکت داشته است.  

وی ادامه داد: در ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم(س) طرح هر هموطن یک پاکت سیمان اجرایی شد که اقشار مختلف مردم حمایت گسترده‌ای از این طرح کردند و مقدار قابل توجهی سیمان از کارخانه‌های تولیدی داخل خریداری و به عراق ارسال شد.  

ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی از سال ۱۳۸۴ و ۲ سال پس از فعالیت ستاد بازسازی ستاد کشوری کار خود را آغاز کرد.

استان مرکزی در بیش از ۲۰۰ طرح باسازی عتبات عالیات، مشارکت فعالانه داشته است.

۶۵ موکب در استان مرکزی به صورت سازماندهی شده زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

درپی بیانات رهبر معظم انقلاب، طرح مواسات و همدلی به منظور کمک به آسیب‌دیدگان از شیوع ویروس کرونا در استانهای مختلف کشور آغاز شد که بر اساس آن جمع‌آوری و  توزیع بسته‌های معیشتی در دستور کار قرار گرفت.

طرح شهید سلیمانی در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، دستورات فرماندهی‌کل سپاه و پیرو تفاهم‌نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت، با هدف قطع  زنجیره انتقال ویروس کرونا در کشور به مرحله اجرا گذاشته شد.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک میلیون و ۵۲۶ هزار و ۲۳ نفر  تا ۲۷ بهمن ۹۹ در کشور به طور قطعی به بیماری  کووید ۱۹ مبتلا شده و مجموع بیماران به یک میلیون و ۵۲۶ هزار و ۲۳ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها