۲۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 934
کد خبر: 84230388
۰ نفر

برچسب‌ها

کهنه قلعه مشگین‌شهر به پارک موزه تبدیل می‌شود

اردبیل- ایرنا- رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان مشگین‌شهر گفت: کهنه قلعه واقع در محدوده این شهرستان به عنوان پارک تاریخی و موزه بزرگ پژوهش‌های مردم‌شناسی برای سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، ایمانعلی ایمانی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از کهنه قلعه مشگین‌شهر اظهار کرد: عملیات ساماندهی در راستای حفاظت و حراست از این بنای تاریخی به عنوان بزرگترین قلعه خشتی شمال‌غرب کشور برنامه‌ریزی شده و طرح در حال اجراست.

وی با اشاره به سرعت خوب اجرای طرح ساماندهی کهنه قلعه مشگین‌شهر افزود: با توجه به تامین اعتبارهای لازم برای عملیات اجرایی از محل بازآفرینی شهری، پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده شاهد بهره‌برداری از این طرح باشیم.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مشگین‌شهر بیان کرد: طرح ساماندهی کهنه قلعه که متعلق به دوره ساسانی است و از بناهای تاریخی مهم و جاذبه‌های گردشگری شهرستان به شمار می‌رود، در راستای جلب رضایت گردشگران در اولویت قرار گرفته است.

بیش از ۷۰۰ اثر تاریخی و باستانی از جمله ۲۰۰ مورد استحکامات دفاعی و قلعه‌های تاریخی در شهرستان مشگین‌شهر تا کنون شناسایی شده که از این تعداد افزون بر ۲۶۰ اثر در فهرست اثرهای ملی به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =