شکایات مردمی از عملکرد پلیس ایلام ۸۶ درصد کاهش یافت

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی ایلام از کاهش ۸۶ درصدی انتقادات و شکایات مردمی از عملکرد پلیس استان خبر داد و گفت: سامانه ۱۹۷ گامی موثر در راستای کیفی سازی عملکرد پلیس است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سرهنگ دلاور القاصی مهر روز دوشنبه اظهار داشت: افزایش اعتماد عمومی و ارائه خدمات شایسته به مردم از اهداف مهم ماموریت های نیروی انتظامی است و مردم می توانند با تماس تلفنی با این سامانه و یا با مراجعه حضوری، پیام های خود را در قالب انتقاد، پیشنهاد و تقدیر ارائه و پلیس را در تامین امنیت پایدار همراهی کنند.

وی سامانه ۱۹۷ را پل ارتباطی ویژه بین پلیس و مردم دانست و افزود: از ابتدای سال تا کنون هم استانی های ایلامی ۱۵ هزار و ۳۴۹ تماس با سامانه ۱۹۷ برقرار و انتقادات، پیشنهادات و تقدیر های خود را از عملکرد پلیس ارائه کرده اند.

سرهنگ القاصی مهر با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لغو برنامه های حضوری و چهره به چهر با مردم خوب استان ایلام در این مدت ادامه داد: از تعداد تماس های برقرار شده با سامانه ۱۹۷ ، ۷ هزار و ۳۵۴ تماس قابل رسیدگی ،۲ هزار و ۷۰۸ تماس موارد غیر قابل بهره برداری و ۵ هزار و ۲۸۷ تماس توسط کارشناسان پلیس، مشاوره و راهنمایی شدند.

فرمانده انتظامی ایلام گفت: از میزان تماس های قابل بهره برداری، ۵۳ درصد تقدیر از عملکرد پلیس ،۴۷ درصد پیشنهاد و درخواست بوده و تماس هایی که با موضوع شکایت از کارکنان و سازمان نیروی انتظامی مطرح شده یک درصد را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ القاصی ادامه داد: انتقادات و شکایات مردمی از عملکرد پلیس استان با کاهش ۸۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روبه رو بوده و این نشان از عملکرد خوب کارکنان پلیس را دارد و برگ زرینی در کارنامه انتظامی استان ایلام است.

وی با بیان اینکه سامانه ۱۹۷ گامی موثر در راستای کیفی سازی عملکرد پلیس است، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از تماس های مردمی(انتقادات، پیشنهادات) می توان در راستای پیشبرد اهداف نیروی انتظامی که همان ایجاد نظم و امنیت پایدار در جامعه است، گام مهم و موثری برداشت.

فرمانده انتظامی استان ایلام تاکید کرد: یکی از سرمایه های مهم هر جامعه، مشارکت آگاهانه مردم است و پلیس نیز در برقراری و حفظ امنیت مطلوب نیاز به این سرمایه اجتماعی دارد و از هم استانی های عزیز خواستاریم با ارائه پیشنهادات خود بر ارتقاء امنیت در سطح جامع تأثیر گذار باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha