درخواست استاندار خراسان جنوبی برای تسهیلات ویژه مناطق روستایی

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی تسهیلات ویژه برای برخورداری مردم در مناطق روستایی، تامین اعتبار اجرا و تکمیل پروژه‌های روستایی و افزایش سهمیه امریه با هدف بکارگیری نیروهای توانمند را از مطالبات استان عنوان کرد که با نظر مساعد معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری همراه شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، «حمید ملانوری» در دیدار با «محمد امید» معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به تشریح شرایط استان و اقدامات صورت گرفته در حوزه روستاییان و عشایر پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم همه تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته و خدمات بسیار خوبی که نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته در خراسان جنوبی انجام داده ، متاسفانه هنوز شاهد محرومیت در بسیاری از نقاط استان هستیم.

استاندار خراسان جنوبی به سهم اندک مردم از ظرفیت‌های خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: با انگیزه توانمندسازی مردم و استفاده از منابع و ظرفیت‌های استان، برای ارتقای سطح رفاه مردم خوب خراسان جنوبی برنامه‌ریزی کرده و تلاش لازم را برای تحقق برنامه‌ها انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دولت باید برای رفع محرومیت از این استان، کمک‌ها و مساعدت‌های لازم را صورت دهد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری نیز برای همکاری با برنامه‌های اجرایی استان در راستای محرومیت‌زدایی قول مساعد داد و پیرو دعوت استاندار مقرر شد به زودی همراه با مدیران حوزه معاونت به استان خراسان جنوبی سفر کند.

براساس مذاکرات این جلسه، در سفر محمد امید به خراسان جنوبی ضمن بررسی اقدامات اجرایی انجام شده، برنامه‌ریزی های لازم برای عملیاتی کردن طرح‌هایی با هدف محرومیت‌زدایی از استان و با محوریت اشتغال پایدار و درآمد مناسب، به منظور توسعه سطح امکانات و رفاه اجتماعی در مناطق مختلف صورت خواهد گرفت.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بیش از ۴۰ درصد جمعیت این استان در مناطق روستایی ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها