۱۳ طرح تعاونی در چهارمحال و بختیاری آماده بهره‌برداری شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۳ طرح تعاونی استان همزمان با ۲۸۶ طرح تعاونی کشور روز سه‌شنبه از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح می‌شود.

حفیظ‌الله فاضلی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای راه‌اندازی این تعداد شرکت تعاونی که برای ۱۱۹ نفر در استان اشتغالزایی کرده، ۶۷ میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌گذاری شده است.

وی، بهره‌برداری از شرکت تعاونی تولید آرد لردگان را از مهمترین این طرح‌ها برشمرد و میزان سرمایه‌گذاری شرکت تعاونی آرد لردگان را ۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این طرح با هشت نفر عضو برای ۳۰ جویای کار در استان اشتغالزایی کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: ۱۲ شرکت تعاونی استان نیز با ۱۰۵ نفر عضو در قالب طرح‌های صنعتی، کشاورزی و گردشگری و صنایع دستی اجرا شده است.

فاضلی با بیان اینکه تاکنون چهار هزار و ۷۰۰ تعاونی در استان به ثبت رسیده است، تصریح کرد: از این تعداد سه هزار تعاونی فعال و مابقی غیرفعال است.

وی خاطر نشان کرد: تعاونی‌های فعال استان حدود ۸۰ هزار نفر عضو دارند و برای ۳۵ هزار نفر در استان اشتغالزایی کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، شرکت تعاونی شرکتی است که از گردهمایی و سرمایه‌گذاری معین یک عده افراد هم صنف و یا افرادی با یک مورد اشتراک ایجاد می‌شود.

قانونگذار این گردهمایی را شرکت تعاونی نامگذاری کرده است که با هدف دستیابی به منافعی مشترک مانند تهیه مسکن یا خرید مایحتاج یا کسب اعتبار و وام برای همه افراد، که شاید دست‌یابی فردی به آن اهداف دشوار باشد تاسیس می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها