۲۷ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 84230346
۰ نفر

برچسب‌ها

پرتاب ماهواره‌های جدید استارلینک به تعویق افتاد

تهران- ایرنا- شرکت فضایی اسپیس ایکس پرتاب دسته جدیدی از ماهواره های استارلینک را که نوزدهمین گروه از این ماهواره‌ها محسوب می‌شود، به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی به تعویق انداخت.

به گزارش پایگاه اینترنتی اسپیس، قرار بود ۶۰ ماهواره جدید استارلینک با یک موشک «فالکون ۹» ساعت ۴:۲۱ دقیقه بامداد دوشنبه ۱۵ فوریه (۲۷ بهمن) به وقت گرینویچ، از ایستگاه نیروی فضایی «کیپ کاناورال» در فلوریدا آمریکا به سمت مدار زمین پرتاب شود که این پرتاب به دلیل دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی لغو شد. انتظار می رود این ماموریت امشب انجام شود.

این شرکت فضایی اعلام کرد: به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی،ساعت ۲۲:۵۹ دوشنبه ۱۵ فوریه به وقت منطقه زمانی شرقی برای پرتاب ۶۰ ماهواره جدید «استارلینک» با موشک «فالکون ۹» هدف گذاری شده است. احتمال مساعد بودن شرایط آب و هوا برای امشب ۶۰ درصد تخمین زده شده است.

امکان مشاهده زنده این پرتاب از طریق وب‌سایت شرکت «اسپیس‌ایکس» و همچنین وب‌سایت «اسپیس» فراهم است. پرتاب بعدی ماهواره‌های «استارلینک» نیز شامل ۶۰ ماهواره دیگر خواهد بود که قرار است در آینده انجام شود.

ماهواره‌ های «استارلینک» بخشی از برنامه اسپیس ‌ایکس برای خدمات جدید و پرسرعت اینترنت است. این طرح اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی با درخواست «الون ماسک»، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال برای کسب اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی آغاز شد.

وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینک را به عنوان یک سیستم پهنای باند ارزان‌ قیمت که می‌تواند دسترسی به اینترنت را فراهم کند، به ثبت رساند. البته اسپیس ایکس تنها شرکتی نیست که در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده و در این میان، آمازون و فیسبوک نیز طرح‌هایی را دنبال می‌کنند. تاکنون بیش از هزار ماهواره استارلینک در مدار قرار گرفته اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش