کیفیت مهارت دانش‌آموختگان افزایش یافت

تهران- ایرنا- معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی‌های مناسب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، شاهد افزایش کیفیت آموزش‌ها و مهارت‌های دانش‌آموختگان هستیم.

به گزارش روز دوشنبه وزارت علوم، غلامحسین رحیمی شعرباف در خصوص برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، اظهار داشت: یکی از تغییرات اساسی حال حاضر در عرصه جهانی، وقوع بحران کووید-۱۹ است که همه پدیده‌های اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و سبک زندگی مردم را در کره زمین تغییر داد. بر همین اساس لزوم برنامه‌ریزی برای توانمندسازی افراد جامعه متناسب با کسب و کارهای جدید به خصوص توانمندسازی نیروهای دانش‌آموخته دانشگاهی بیش از بیش احساس می‌شود.

وی تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین نهادهای عصر حاضر برای شناخت، درک توسعه علمی همچنین توانمندسازی و تربیت نیروی کار تخصصی ماهر و متناسب با نیازهای جامعه، نهاد دانشگاه است که باید از حمایت، برنامه‌ریزی و سیاستگذاری هر چه بیشتر دولت و صنعت برخوردار شود و هماهنگ با تغییر در حوزه بومی و بین‌المللی، رسالت و اهداف خود را بازتعریف کند.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی‌های مناسب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، شاهد افزایش کیفیت آموزش‌ها و مهارت‌های دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، همچنین بهبود توانمندی‌های شغلی دانش‌آموختگان هستیم.

رحیمی شعرباف بیان کرد: طرح پایش مهارت‌افزایی مطابق برنامه سالیانه در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سال ۱۳۹۹ اجرا شد که بر این اساس ۴۰ مرکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی دانشگاهی به منظور هماهنگی و ساماندهی فعالیت‌های مرتبط با توانمندسازی و اشتغال‌زایی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ایجاد شد. مطابق اطلاعات دریافتی از ۶۶ دانشگاه، تعداد دوره برگزار شده در طرح پایش سال ۹۹، بیش از ۶ هزار و تعداد شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها ۱۹۸هزار و ۱۴۱ نفر بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha