امام جمعه زاهدان: ارائه خدمات بنیاد مسکن با مشارکت خود مردم همراه باشد

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان ‌و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ارائه خدمات بنیاد مسکن منوط به درخواست مردم و با مشارکت خودشان همراه باشد تا قدردانی بیشتری از خدمات داشته باشند.

به گزارش ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی روز دوشنبه در دیدار رییس و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهارداشت: خدمات گسترده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف در سیستان ‌و بلوچستان در اصل نوعی کار فرهنگی و به نوعی خرید آبروی نظام است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: خدمات ارائه شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باعث تثبیت موقعیت نظام، دلدادگی بیشتر مردم و جلوگیری از تبلیغات سو دشمنان و اختلاف‌آفرینی‌های مذهبی خواهد شد.
امام جمعه زاهدان بیان کرد: کار گسترده نیازمند پشتیبانی جدی در مرکز، همکاری و هماهنگ‌سازی سایر دستگاه‌ها در سیستان و بلوچستان است.
آیت‌الله محامی ادامه داد: علت عدم همکاری برخی از دستگاه‌های سیستان و بلوچستان ضعف مدیریتی است که اعمال فشار از مرکز کشور می‌تواند تا حدودی موثر باشد.
عضو هیات علمی جامعه المصطفی گفت: استفاده از ابزار رسانه و اطلاع‌رسانی طرح‌های در حال اجرا برای بیان خدمات نظام به مردم از دیگر مواردی است که باید در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گیرد.
رییس شورای فرهنگ‌ عمومی سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم در نظر گرفتن پیوست فرهنگی در پروژه‌ها، ادامه داد: در این راستا ارائه خدمات متناسب با فرهنگ منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که قدردانی مردم را در پی داشته باشد.
آیت‌الله محامی با اشاره به عدم توجه برخی دستگاه‌ها به منویات مقام معظم رهبری اظهارداشت: متاسفانه برخی از دستگاه‌ها وظایف ذاتی خود را انجام ندادند که اگر این گونه بود معضل بزرگ حاشیه‌نشینی به وجود نمی‌آمد.
امام جمعه زاهدان ارائه خدمات به حاشیه شهرها را عامل تشدید حاشیه‌نشینی دانست و عنوان کرد: رسیدگی به حاشیه شهر عامل افزایش مهاجرت مردم دیگر مناطق محروم به این نقاط خواهد شد و به جای اینکار باید به دنبال تقویت مبدا مهاجرت مردم یعنی روستاها باشیم.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در سیستان‌وبلوچستان توسط این مجموعه گفت: بازسازی حدود ۱۰ هزار مسکن در شهر زاهدان از جمله اهداف مدنظر بود که با اعطای وام‌های قرض‌الحسنه تا سقف ۵۰۰میلیون ریال به دنبال احیای بافت‌های در معرض خطر هستیم.
علیرضا تابش ضمن ابراز گلایه از عدم همکاری مناسب برخی دستگاه‌ها در سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش و پیگیری های صورت گرفته توجه مرکزنشینان به استان جلب شده که در صورت عدم همکاری برخی سازمان ها زمینه حمایت و سرمایه‌گذاری در منطقه از بین خواهد رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها