۲۵۰ واحد مسکونی غیرمجاز در تربت‌حیدریه ساخته شده‌اند

تربت‌حیدریه- ایرنا- شهردار تربت‌حیدریه گفت: ۲۵۰ واحد مسکونی به صورت غیرمجاز در زمین‌های ملی منطقه صدف این شهرستان ساخته شده‌اند.

سعید اکبریان روز دوشنبه در مراسم کاشت ۳۰ هزار اصله نهال در بوستان پیشکوه تربت‌حیدریه افزود: اجازه نخواهیم داد زمینها و منابع ملی مورد تصرف قرار گیرد، کما اینکه اگر گذشتگان این درختان موجود را نکاشته بودند، این مکان نیز امروز تصرف شده‌ بود.
وی کاشت درخت را اقدامی حسنه و صدقه جاریه و باقیات الصالحات برای نسل آینده توصیف کرد و ادامه داد: امروز در یک اقدام جهادی به همراه نهاد بسیج و با کمک جمعی از دانش‌آموزان، طلاب و روحانیان کاشت ۳۰ هزار اصله نهال را آغاز کردیم.
شهردار تربت‌حیدریه با بیان این‌که هر جا بسیج و تفکر بسیجی در راس امور بود، آن اقدام کارشناسانه و در بلند مدت مفید بود و مردم آن را تحسین کردند، گفت: پیشنهاد می‌کنم برای اجرای موفق این طرح بسیجیان در قالب طرح های جهادی و اردوهای یک روزه در نقاطی که درختکاری صورت می‌گیرد این عمل خداپسندانه را همچنان ادامه دهند.
وی افزود: مبنای ما بر این است درختان مثمر و مقاوم که با اقلیم این مکان سازگار و کم آب باشند کاشته شود لذا با مشارکت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی به آن بیشتر پرداخته خواهد شد.
اکبریان ادامه داد: حفظ منابع و اراضی ملی به عنوان یک وظیفه باید سرلوحه کار مسوولان و متولیان امر قرار گیرد که در سالیان گذشته برخی دستگاه‌های متولی در این شهرستان در این زمینه غفلت کردند.
در این مراسم جمعی از بسیجیان و کارکنان نیروهای مسلح، طلاب و روحانیان در قالب اردوی جهادی با مشارکت شهرداری تربت‌حیدریه کاشت ۳۰ هزار اصله نهال را در بوستان جنگلی پیشکوه این شهر آغاز کردند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها