کشف ۲۹ هزار لیتر سوخت قاچاق تا انهدام باند سلاح غیرمجاز در تهران

تهران- ایرنا- رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب گفت: ۲۹ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط عوامل معاونت اطلاعات و پایگاه جنوب کشف شد.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران، سرهنگ علی ولی پور گودرزی روز دوشنبه اظهار داشت: به دنبال کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر دپو فرآورده های نفتی، عوامل اطلاعات، عملیات و عوامل پایگاه جنوب در محدوده کهریزک حضور یافته و یک دستگاه خودرو سنگین را متوقف کردند.

وی ادامه داد: با بررسی بارنامه ارائه شده از سوی راننده خودرو توقیف شده، مشخص شد که همان روز ۲۹ هزار لیتر سوخت نفتگاز از پالایشگاه باقرشهر بارگیری و طبق بارنامه باید به نیروگاه برق پرند تحویل می شد.

گودرزی بیان داشت: عوامل انتظامی با شگردهای پلیسی متوجه شدند که راننده خودرو قصد انتقال سوخت نفتگاز به محدوده شورآباد و سپس شهرک صنعتی تهران را داشته است که بلافاصله ماموران در محل مذکور حاضر می شوند، اما صاحب سوله از باز کردن در ورودی خودداری کرد که پس از تماس با معاون دادسرای شهرستان ری عوامل انتظامی با رعایت موازین قانونی وارد محل شده و اعمال قانون در این خصوص صورت گرفت.

کشف ۶ میلیارد تومان لوازم صوتی و تصویری قاچاق

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فاتب گفت: ۶ میلیارد تومان لوازم صوتی و تصویری قاچاق توسط پایگاه جنوب این پلیس کشف شد.

 سرهنگ علی ولیپور گودرزی گفت: عوامل گشت پایگاه حین گشت زنی در محدوده باقر شهر به یک دستگاه کامیونت ایسوزو و یک دستگاه کامیونت جک مظنون و با رعایت موازین قانونی و شرعی و علائم هشدار دهنده پلیسی دو دستگاه خودروی مذکور را توقیف می کنند.

وی ادامه داد: پس از توقیف خودروها و بررسی کالاها، رانندگان بیان کردند که کالاها دارای بارنامه هستند اما مشخص شد که متن بارنامه ها فوق مربوط به بادمجان است اما کالای حمل شده در دو خودروی مزبور تلویزیون، سینما خانگی و اسپیکر به مارک های سونی، ال جی و سامسونگ به تعداد ۱۶۷ دستگاه و ۱۸ دستگاه اسپیکر است.

به گفته گودرزی، رانندگان نتوانستند اسناد و مدارک گمرکی را ارائه کنند در نتیجه آنان برای بررسی بیشتر به همراه خودروها و کالاهای مکشوفه به مقر پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی فاتب منتقل شدند و ارزش تقریبی کالاها حدودا ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سارق موتور سیکلت ها به دام افتاد

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت گفت: سارقی با۲۰ فقره سرقت موتورسیکلت دستگیر شد.

 سرهنگ ضرغام آذین اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع سرقت موتورسیکلت در محله گیشا دستگیری سارق در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۳۷ نصر قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات پلیسی و فنی، متهم را شناسایی و با اخذ دستور قضائی در یک عملیات ضربتی  وی را در مخفیگاهش در شهر قدس دستگیرکردند.

آذین اضافه کرد: متهم در بازجویی های پلیس به ۲۰ فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرد و در بازرسی از مخفیگاه  وی نیز یک دستگاه موتور سیکلت سرقتی دیگر کشف شد؛ وی پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت از عموم شهروندان خواست از رها کردن موتورسیکلت خود در محل های خلوت و داخل کوچه و خیابان ها خودداری کرده و همواره به توصیه های پلیس توجه جدی داشته باشند.

دستگیری موبایل قاپ با ۳۰ فقره سرقت

جانشین پلیس پیشگیری تهران گفت: سارق موبایل قاپ با ۳۰ فقره سرقت دستگیر شد.

سرهنگ علیرضا ناصری نژاد در این باره گفت: ماموران کلانتری ۱۳ آبشناسان هنگام گشت زنی فریادهای مرد جوانی، متوجه یک سرقت کرد.

وی  افزود: پس از شنیدن فریادهای مرد جوان ماموران بلافاصله برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند که مرد جوان به پلیس گفت لحظاتی پیش در حال صحبت کردن با تلفن همراهش بوده که راکب موتورسیکلتی با تهدید سلاح سرد، وجه نقد و گوشی تلفن همراهش را به سرقت برده است.

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: با راهنمایی شاکی، بلافاصله متهم شناسایی و وی که بدون توجه به دستور ایست پلیس همچنان به فرار خود ادامه می داد طی یک تعقیب و گریز چند دقیقه ای در یکی از کوچه های فرعی ستارخان  توسط ماموران دستگیر شد.

ناصری نژاد خاطرنشان کرد: در بازرسی از متهم چهار دستگاه  تلفن همراه کشف شد.

وی  عنوان کرد: متهم در بازجویی های تخصصی پلیس جرم خود را مبنی بر موبایل قاپی قبول، و در ادامه به ۳۰ فقره سرقت دیگر نیز اعتراف کرد.

گفتنی است متهم پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

دستگیری یک مامور قلابی در تهران

فرمانده یگان امداد تهران گفت: یک مامور قلابی که با جعل عنوان مامور نیروی انتظامی به دنبال اخاذی و دور زدن قانون بود دستگیر شد.

سرهنگ سلمان آدینه وند در این باره گفت: فردی به واحد گشت انتظامی قرارگاه شرق یگان امداد که در حال گشتزنی در محدوده خیابان امام علی تقاطع پیروزی بود، مراجعه و اعلام کرد، «یک نفر با لباس نیروی انتظامی قصد اخاذی از وی را داشته که با دیدن واحد گشت از کار و قصد خود صرف نظر کرده و سریعا متواری و موقعیت را ترک کرده است».

وی بیان داشت: مشخصات شخص مذکور از شهروند اخذ و ماموران پلیس در گشت زنی هدفمند موفق می شوند فرد را در حالیکه بر روی لباس ناجا یک گرمکن ورزشی به تن کرده بود شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم که ملبس به لباس  سبز ناجا، آرم بازو ستاد و فرماندهی، کلاه کج مشکی و درجه ستوان دومی  بود در لحظات اولیه با سوالات فنی ماموران پلیس مواجه شد و بعد از پاسخ های ضد و نقیض و قانع نشدن ماموران لب به اعتراف گشود وگفت، دیروز این لباس را از میدان امام حسین (ع) تهیه کردم که کارهای بیمارستان پدرم را با آن راحت تر انجام دهم و کرایه تاکسی و بلیط مترو نخرم؛ در نهایت متهم  برای بررسی بیشتر ابعاد جرم به پلیس پیشگیری تحویل داده شد.

انهدام باند سلاح شکاری غیر مجاز

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از انهدام باند فروشندگان سلاح در فضای مجازی خبر داد و گفت: پنج قبضه سلاح شکاری کشف شد.

سرهنگ سعید راستی در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در اجرای طرح برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت در فضای مجازی، ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران در رصد های اطلاعاتی از فعالیت باند خرید و فروش اسلحه شکاری غیرمجاز در فضای مجازی مطلع شدند.

وی با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد،  اعضای این باند در نقاط مختلف تهران تعدادی  سلاح شکاری غیرمجاز تهیه و در مخفیگاهشان پنهان کرده اند، افزود: در پالایش های اطلاعاتی سه عضو این باند شناسایی و مراقبت های ویژه پلیسی از آنها آغاز شد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مخفیگاه اعضای این باند در حوالی بومهن خیابان جمهوری و خیابان ستارخان شناسایی شد، ابراز داشت: تردد و حرکات متهمان تحت نظر قرار گرفت و ماموران موفق شدند با هماهنگی های قضائی این افراد را در سه عملیات جداگانه دستگیر کنند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در بررسی های بیشتر از مخفیگاه متهمان، ۵قبضه سلاح شکاری و ۳۰ فشنگ دست ساز کشف شد.

راستی خاطر نشان کرد: دستگیری سایر اعضای  مرتبط با این باند و کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

دستگیری کلاهبردار فضای مجازی

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی فاتب از دستگیری کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: پنج فقره کلاهبرداری در فضای مجازی کشف شد.

سرهنگ کارآگاه سیدعلی شریفی بیان داشت: سیزدهم مهر ماه پرونده ای به دادخواهی یکی از شهروندان مبنی برکلاهبرداری ازدادسرای ناحیه یک تهران  به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی تصریح کرد: شاکی در تحقیقات بعمل آمده اظهار داشت،  گوشی آیفون مدل ۱۱ را به قیمت ۲۱۰ میلیون ریال برای فروش در فضای مجازی آگهی کرده  بودم که شخصی با بنده تماس تلفنی برقرار و مدعی خرید گوشی شد.  پس از دریافت گوشی با ارسال پیامک ( اسکرین شات) مبنی بر واریز وجه اعلام کردف  مبلغ را به حسابم واریز کرده ولی در بررسی حسابم متوجه شدم وجهی به واریز نشده و خریدار دروغین کلاهبرداری کرده است.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی افزود: اقدامات پلیسی و اطلاعاتی در زمینه شناسایی مجرم آغاز و پس از چندین روز تلاش با استفاده از شیوه های نوین کشف جرم فرد کلاهبردار متولد ۱۳۷۱ در منطقه نیاوران شناسایی و با هماهنگی های قضائی چهارم بهمن ماه دستگیر شد .

این مقام انتظامی عنوان کرد: متهم در تحقیقات پلیسی به بزه انتسابی معترف و با قرار صادره از سوی بازپرس دادسرای ناحیه یک تهران روانه زندان شد.

سرهنگ کنجوریان با اشاره به اینکه متهم تا کنون به پنج فقره کلاهبرداری به همین شیوه اعتراف کرد، ادامه داد:   با توجه به تعدد جرائم ارتکابی از سوی متهم در زمینه کلاهبرداری مشخص شد متهم  در شعبات مختلفی تحت تعقیب و هم اکنون دارای قرارهای متعددی از سوی مراجع قضائی مختلف است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha