معاون وزیر ورزش: توسعه ورزش در گذشته پایدار و متوازن نبوده است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، گفت: توسعه ورزش در گذشته پایدار و متوازن نبوده و باید در چهل سال آینده به سمت مطلوب پیش برود.

به گزارش ایرنا، «سید عبدالحمید احمدی» روز دوشنبه در آیین رونمایی از سند راهبردی تربیت بدنی و ورزش، اظهار داشت:  وقتی از توسعه پایدار سخن می‌گوییم، باید به الزامات آن هم پایبند باشیم تا اشتباهات گذشته تکرار نشود.

وی افزود: این مسیر باید مبتنی بر توازن و همه جانبه‌نگری باشد تا در آینده به توسعه پایدار برسیم. باید برای نیازهای انسان‌ها در تمامی ابعاد پاسخگو باشیم. باید راهکارهایی را برای الگو سازی ساختاری، اقتصادی و اجتماعی جامعه داشته باشیم تا از بروز بی عدالتی و پایین بودن سطح کیفیت زندگی جلوگیری شود.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: ایجاد ساختارها و تغییرات باید با نیازهای حال و آینده متناسب باشد. اگر نگاهی به توسعه ورزش در گذشته داشته باشیم، می‌بینیم که توسعه وجود داشته اما پایدار و متوازن نبوده است.

وی اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب یکی از تاکیدها در توسعه ورزش، پرهیز از اشتباهات گذشته است. نگاه متوازن به ورزش، عدالت محور نبوده است. در بخش سرمایه گذاری در ورزش، ضعف‌هایی وجود داشته که منطبق بر توسعه پایدار نبوده و به نسبت رشته جمعیت در مناطق شهری و روستایی، سرمایه گذاری توزیع نشده است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =