صدور تاییدیه ایمنی برای ۱۳ هزار و ۱۲۳ آسانسور در استان تهران

تهران- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، ۴۰ هزار مورد بازرسی از آسانسورهای این استان انجام و برای ۱۳هزار و ۱۲۳ آسانسور تاییدیه ایمنی صادر شد.

محمودرضا طاهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازدید از آسانسورها به ۲۰ شرکت مجاز بازرسی واگذار شده است که به طور معمول برای صدور تاییدیه ایمنی آسانسورها، در ۳ نوبت بازرسی انجام می شود.

وی افزود: پس از بازرسی ها، در صورت رفع کامل نواقص، تاییدیه ایمنی آسانسور صادر می شود.

مدیرکل استاندارد تهران با بیان اینکه استانداردهای لازم در زمینه گواهی ایمنی آسانسورها و نحوه فعالیت شرکت های بازرسی تدوین شده است، گفت: بازرسی ادواری از آسانسورها اجباری شده است و همه موظف به رعایت اصول ایمنی و استانداردها هستند.

وی ادامه داد: شرکت نصاب آسانسور یا شرکت مسئول سرویس و نگهداری، مدیریت ساختمان، ساکنان و بهره‌برداران، بدون اخذ تاییدیه ایمنی آسانسورهای خود از اداره‌کل استاندارد استان تهران، اجازه بهره‌برداری از آن را ندارند و درصورت بروز هرگونه اتفاق، مسوولیت آن با خود آنها است.

طاهری خاطرنشان کرد: درصورتی که بر اثر بی توجهی، حادثه ای برای کسی در آسانسور رخ دهد، متصدیان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها