افزایش خودسرانه شهریه باشگاه‌های بدنسازی زنجان غیرقانونی است

زنجان - ایرنا - رییس هیات ورزش پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان گفت: هرگونه افزایش شهریه باشگاه‌های پرورش اندام و بدنسازی این استان، غیرقانونی بوده و با خاطیان برخورد قانونی خواهد شد.

مهران زرگری، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تیر ماه امسال، جلسه نرخ‌گذاری اماکن ورزشی و شهریه باشگاه‌های ورزشی زنجان ازسوی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان و با حضور نمایندگان اداره کل تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت، هیات‌های ورزشی و باشگاه‌داران تشکیل و سپس نرخ‌های تعیین شده برای سالجاری از سوی سازمان صمت زنجان به منظور اجرا، اعلام شد. 

وی اظهار داشت: متاسفانه برخی مدیران باشگاه های پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان به نرخ مصوب شده، اعتنایی نکرده و به صورت خودسرانه و بی رویه شهریه‌ها را بالا برده اند که این اجحاف در حق ورزشکاران است و هیات این را بر نمی تابد.   

زرگری تصریح کرد: بر اساس نرخ های تعیین شده برای امسال، در حال حاضر میزان شهریه ثابت ماهانه باشگاه های پرورش اندام و بدنسازی به مبلغ ۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومان بوده و لازم است مدیران باشگاه‌ها به این مهم توجه جدی داشته و نرخ ها را رعایت کند. 

وی، افزود: متاسفانه هیچ اساسنامه و بخشنامه ای از سوی فدراسیون در رابطه با درجه بندی باشگاه های پرورش اندام و بدنسازی به دست این هیات نرسیده است تا بتوانیم آنها را مطابق با محل، تجهیزات و نوع خدمات ارایه شده، درجه بندی کنیم.

رییس هیات ورزش پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان گفت: متولیان باشگاه های این رشته ورزشی زنجان به هیچ وجه مجاز به بالابردن میزان شهریه های خود از سقف اعلام شده نیستند اما بر اساس گزارش های واصله در برخی شهرستان ها ازجمله شهر زنجان شهریه های با رقم بالا دریافت می شود. 

زرگری افزود: خوشبختانه تعداد باشگاه هایی که تعرفه های تعیین شده را رعایت نمی کنند بالا نبوده و انگشت شمار هستند که انتظار می رود هرچه زودتر و قبل از اینکه مورد اعمال قانون قرار گیرند به نرخ های مصوب شده برگردند.

وی تاکید کرد: در این میان برخی از ورزشکاران که به صورت خصوصی، تضمینی در این رشته ورزشی فعالیت می کنند که در این مورد، هزینه های دریافتی مطابق با توافقات به عمل آمده از سوی مربی و ورزشکار خواهد بود.

 زرگری اظهار داشت: در زمان حاضر حال باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان با توجه به شیوع ویروس کرونا، خوب و رضایتبخش نیست و این بیماری منحوس تعداد مراجعان به باشگاه‌ها را بسیار کاهش داده و کاهش استقبال نیز باشگاه‌داران را به جد متضرر کرده است.

تعداد باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام این استان قریب ۱۷۰ باب است و حداقل ۸۰۰ نفر در باشگاه‌های بدنسازی مشغول به فعالیت بوده و از این طریق ارتزاق می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha