توقف یک هفته‌ای واردات کالا برای راه اندازی دوباره گمرک اسلام قلعه

کابل - ایرنا - استاندار هرات افغانستان اعلام کرد که برای راه اندازی دوباره گمرک اسلام قلعه در توافق با مقامات ایرانی مقرر شده است تا یک هفته واردات کالا را متوقف کنند.

به گزارش ایرنا، سیدعبدالوحید قتالی امروز دوشنبه به خبرنگاران گفت: ۹۸ درصد آتش سوزی در حال حاضر خاموش شده و تلاش‌های زیادی برای مهار به موقع آن صورت گرفت.

وی اظهار داشت که در تماسی که با کشورهای همسایه و نیروهای خارجی در افغانستان داشت، به وی گفته شد که با هواپیماهای آتش نشانی می توانند آتش سوزی در جنگل ها را خاموش کنند و آتش سوزی نفت و گاز را نمی توانند با این روش خاموش کنند.

به گفته استاندار هرات، ۷۰ کامیون که توسط افراد به جاهای نامعلوم انتقال داده شده بود، توسط نیروی هوایی شناسایی و بازگردانده شد.

قتالی گفت: ۸۰ درصد کامیون های باربری و خودروها با تلاش از منطقه آتش سوزی بصورت امن بیرون کشیده شد و ۱۵ درصد آنها در آتش سوختند.

وی یکبار دیگر با قدردانی از دولت ایران برای همکاری در مهار آتش سوزی، گفت که یکهزارو ۵۰۰ کامیون برای نجات از آتش سوزی به خاک ایران انتقال داده شده است.

آتش سوزی در اسلام قلعه بعد از ظهر روز شنبه رخ داد و مقامات افغان تاکنون آمار متفاوتی از خسارات این آتش سوزی ارائه کرده اند. هنوز میزان دقیق خسارات آن روشن نیست اما رئیس اتاق تجارت هرات افغانستان می گوید که صدها میلیون دلار به بخش خصوصی خسارت وارد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار جهان