اجرای سیاست‌های تشویقی و تنبیهی در بخش صنایع اردکان ضروری است

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری اردکان گفت: اعمال سیاست تشویقی و تنبیهی در مواجهه با وضعیت صنایع موجود در این شهرستان ضروری است.

 به گزارش ایرنا مصطفی پوردهقان روز دوشنبه در بازدید از چند واحد صنعتی ضمن اخطار قانونی به چهار واحد افزود: مهم‌ترین هدف از این پایش‌ها شناسایی چالش‌های زیست‌محیطی و بررسی راهکارهای کاهش معضلات آلودگی هوا و خاک است.

وی اضافه کرد: توسعه صنعتی شهرستان و استقرار تعداد زیادی از واحدها در دشت یزد - اردکان باعث تشدید مشکلات زیست‌محیطی شده و انتظار می‌رود با حجم صنایع موجود، نظارت کافی از سوی دستگاه‌های متولی وجود داشته باشد.

سرپرست فرمانداری اردکان یادآور شد: به‌ منظور حراست از محیط‌ زیست در ابعاد انسانی و طبیعی به‌ویژه حفاظت از خاک و هوا لازم است برنامه‌های جدی‌تری دنبال شود.

۲۵۰ واحد صنعتی و ۱۸۵ واحد معدنی در اردکان فعال است و مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

اردکان از لحاظ مواد معدنی از شهرستان های غنی استان یزد است، هم اکنون یزد علاوه بر ۱۰ معدن بزرگ ملی، حدود ۵۰۰ معدن بزرگ و کوچک دارد که در این واحدها بیش از ۱۲ هزار نفر مشغول کار هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =