۱۵ میلیارد ریال به جاده چومان و آلوت اختصاص یافت

سنندج- ایرنا- فرماندار شهرستان بانه گفت: امسال ۱۵ میلیارد ریال از اعتبارات این شهرستان به بازسازی و ساماندهی جاده روستاهای مرزی چومان و آلوت اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا اسماعیل رستم‌پور روز دوشنبه در نشست با مردم روستای چومان به منظور بررسی مسائل و مشکلات این روستای مرزی با اشاره اختصاص ۱۰ درصد از اعتبارات شهرستانی به ساماندهی و بهسازی جاده روستاهای مرزی آلوت و چومان در بخش نمشیر اظهار داشت: اعتبارات دهیاری روستای چومان باید برای پروژه های عمرانی و خدماتی این روستا هزینه می شود.

وی با اشاره به  سختی کار مرزداران گفت: دولت و نظام مدیون تلاش و حمایت مرزداران است چرارکه مرزداران در حفاظت از مرزها با مشکلات و مسائل زیادی مواجه می شوند و حافظ آبرو و کرامت کشور هستند.

رستم پور ادامه داد: شهرستان بانه ۸۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و دفاع از این مرز طولانی کاری سخت و طاقت فرسا است و امنیت کشور حاصل صبر و بردباری مرزداران و مرزنشینان است.

فرماندار شهرستان بانه با بیان اینکه عمران و آبادانی مرزها از مهمترین وظایف دولت است گفت: بسیاری از خدمات رفاهی به نقاط صفر مرزی انتقال داده شده که برخورداری از این از برکات نظام جمهموری اسلامی است.

وی اضافه کرد: همکاری و همراهی مرزبانان با مرزنشینان باعث آرامش و امنیت بیشتر شهرستان می شود که باید این همراهی و تعامل همچنان ادامه داشته باشد.

روستاهای مرزی چومان و آلوت در ۴۵ کیلومتری بانه و در بخش نمشیر واقع شده است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها